Galaxy S10 serisinin önümüzdeki sene Şubat ayına kadar çıkması beklenmiyor olsa da son sızıntılar belirli tasarım öğelerini, kamera kurulumunu ve yeni bir güvenlik özelliğini ayrıntılı olarak açıkladı. Ancak sızıntı uzmanı Ice Universe‘den gelen yeni bir tweet sayesinde telefonun işlemcisi de ortaya çıktı.

Tweet tarafından onaylandığı üzere Samsung’un bir sonraki amiral gemisi işlemcisi Exynos 9820 yeni amiral gemisinde yer alacak. İşlemci 2 + 2 + 4 DynamIQ mimarisinin bir parçası olarak toplam sekiz çekirdekten faydalanmak üzere ayarlanmış görünüyor. Bu düzen 3.3GHz üzerinde saat hızlarına ve iki Cortex-A75 veya A76 ulaştığı iddia edilen iki Exynos M4 büyük çekirdekten oluşuyor. Ayrıca dört adet Cortex-A55 küçük çekirdeği kurulumu tamamlayacak.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus

Tüm bunların yanı sıra Mali-G76 MP18 olarak belirlenen yeni GPU da amiral gemisinde olacak. Mali-G72’nin başardığı gibi daha yeni olan bu GPU da 18 çekirdek içerecek. Ancak bu yeni GPu aynı zamanda 7nm işlemci üzerinde üretilen ilk ARM yapımı olacak ve bu da performansta önemli bir artış ve daha yüksek bir verimlilik düzeyi anlamına gelebilir.

Son raporlara göre Samsung bu yılın başından bu yana kendi GPU’sunu aktif olarak geliştiriyor. Ancak en erken 2019’un ikinci yarısına kadar ticari kullanıma hazır olması beklenmiyor. Fakat S10 hakkındaki bu bilgiler doğruysa şirketin başlangıçta GPU’yu düşük kaliteli akıllı telefonlar ile geliştirdiğini görüyoruz. Bu da markanın kâr marjlarını önemli ölçüde artırabilecek bir hamle olsa da sonuçta yüksek kaliteli GPU’ların şu anda kullanılmadığını gösteriyor.

Samsung Galaxy S10 ve diğer akıllı telefonlar hakkındaki son dakika gelişmeleri anında öğrenmek istiyorsanız site bildirimlerini açık tutabilir ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here