Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S20 FE Belli Olan Tüm Özellikleri

Samsung Galaxy S20 FE Belli Olan Tüm Özellikleri

Yeni bir Telefon daha geliyor. Bu sefer beklediğimiz akıllı telefon Samsung Galaxy S20 FE modelleri olacak? Özellikler şimdiden gözüktü.

-

Samsung’un akıllı telefonları içerisinde uygun fiyatlı olacağı iddiası ile yaygınlaşan Samsung Galaxy S20 FE akıllı telefonu, sonradan anlaşıldı ki amiral gemisi akıllı telefon modellerinin yansıması niteliğinde bir akıllı telefon olacak.

Telefon düşük özellikli makul sistemlere sahip olan bir seri olarak beklenirken, asıl olarak yeni akıllı telefonun Samsung Galaxy S20 serisinin bir yansıması olacağı ve amiral gemisi özelliklerini devam ettireceği ortaya çıktı.

Ay sonu ya da Ekim ayında gelmesi beklenen yeni akıllı telefon için tüm özellikler de gözüktü. Telefonun özelliklerinin gözükmesini sağlayan sızıntı, tasarımdan teknik özelliklere her şeyi veriyor.

İlginizi Çekebilir: Huawei Y9a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Galaxy S20 FE Tasarımı Nasıl Olacak?

Telefonun başta tasarımı konuşulacak. Görünen o ki tasarım Galaxy Note 20 modelinin yani abisinin izinde gidecek. Bu noktada telefonun tasarımı, ekrana gömülü ekran tasarımı olan Infinity O üzerinden yürüyecek. Tam orta kısımda yer alan bir ekran kamerasının olacağı model, tıpkı Galaxy Note 20 modelleri gibi bir yerleşim sunacak.

Ayrıca kamera bu modellerdeki kadar da küçük gözüküyor. Telefonun ön paneli ise biraz daha farklı. Öyle her taraftan kavisli bir ekran yok. Daha düz daha birazcık daha çerçevenin olduğu bir ekran tasarımı olacak.

Samsung Galaxy S20 FE

Arka kısımda ise kamera alanı yine Galaxy Note 20 modellerine çok benzer. Arka kısımdaki dikdörtgen şeklindeki kamera bölümü aynen korunmuş olacak ve bu kısımda çok sayıda kamera bulunacak.

Samsung Galaxy S20 FE modelinin tasarımı için en sevindirici, belki de farklı gelecek olan kısım ise renkler. Telefonda farklı renkler kullanılmaya başlayacak. Kırmızı, mor, yeşil gibi renkler olacak.

Bir nevi Apple’ın iPhone XR modellerinde denemiş olduğu renkli tasarımları Samsung akıllı telefonlarında denemiş olacak. Bu da güzel bir adım ama nasıl bir karşılık bulacağını bilmek zor.

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE Teknik Özellikleri

Yeni telefon hakkında en çok tartışılan kısım teknik özellikler kısmıydı. Önce telefonun özelliklerinin daha makul olacağı söylendi. Sonra telefonda yer alacak olan sistem özelliklerinin fark yaratacak olan sistem özellikleri olduğu söylendi. Üst seviye bir akıllı telefonun geleceği ise netlik kazandı.

Artık soranlara net bir şekilde diyoruz ki üst seviye bir akıllı telefon gelecek. Telefonda Snapdragon 865 işlemcisi ve Exynos 990 işlemcisi olacak. Bir bölgede yeni modelde Exynos 990 işlemcilerinin olduğu modeller satılacakken bir tarafta ise Snapdragon 865 serisinin kullanıldığı akıllı telefonlar satışa çıkacak.

Yine bu da yeni bir strateji değil. Galaxy Note 20 için de geçerli olan bir durum. Daha önce tanıtılan akıllı telefonlarda da aynı şey geçerli olmuştu.

Telefonun ekran alanında ise 6.5 inçlik bir panel olacak. Super AMOLED ekranın yer alacağı Samsung Galaxy S20 FE akıllı telefonunda 2400 X 1080 piksel çözünürlük olması da yine önemli artılardan. 120 Hz yenileme hızı, yenileme hızının yanında 407 PPi piksel yoğunluğu gibi aranan özelliklerle donatılmış bir telefon gelecek.

Samsung Galaxy S20 FE

Telefonun içerisindeki RAM özelliği ve miktarı konusunda paylaşım yapmayı unuttuk. Bunu da paylaşacak olursak, yeni modelde 6 GB LPDDR5 RAM olacak.

Son kamera kısmından söz edelim. Kamera kısmında da 12 MP + 12 MP + 8 MP üç arka kamera ile 32 MP tek ön kamera olacak. Zaten bu kameralar Samsung Galaxy S20 serisinin kalitesinde olacağı için kamera teknik özellikleri konusunda çok bir şey bilmek gerekmiyor.

Samsung Galaxy S20 FE tüm özellikleri bu şekilde bir akıllı telefon olarak geliyor. Yeni akıllı telefon ya ay sonunda ya da Ekim’de bizimle. Çıkış yapılmasının ardından daha fazla bilgi alacağız ama şimdiden söyleyebileceğim şey gelse tercih edilecek olan akıllı telefonlardan biri olmaya aday.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...

Samsung 55RU7300 İncelemesi

Samsung 55RU7300 akıllı TV, Samsung'un fiyat performans ürünleri arasında yer alan bir televizyon modeli. Günümüz akıllı TV fiyatları düşünülecek olursa, özelliklerine göre...

Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Televizyon alacaksınız ama bunun çok pahalı, son model bir cihaz olmasını istemiyorsunuz. Bir yandan yeni teknolojileri az çok destekleyecek bir yandan da...

Apple Watch SE Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple bügün yeni nesil Apple Watch 6 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı Watch SE'yi de tanıttı. Watch SE, Watch 5 serisi...

Apple, Yarın iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’ü Piyasaya Sürecek!

Apple, iOS 14 güncellemesini yarın 16 Eylül'de yani yarın, iPhone 6s ve üzeri sürümler için yayınlayacak. Bunun yanı sıra Apple, diğer işletim...