Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung tarafından büyük umutlarla tanıtımı yapılarak satışa çıkarılacak Samsung Galaxy S6 Edge için tedarikçilerden Samsung’a kötü bir haber geldi.

Samsung Galaxy S6 Edge’nin ekranında kullanılan özel kavisli ekranın, stoklarda az bulunması ve bu nedenle tedarik konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle Samsung Galaxy S6 Edge’nin sınırlı sayıda satışa çıkarılmasına sebep olacak.

Samsung Galaxy S6 Edge

Corning İle Anlaşılmıştı

Samsung kavisli ekran konusunda çözüm ortağı olarak Corning firması ile anlaşarak bu ihtiyacını karşılamayı planlarken, yaşanan bu durum iki firmayı da karşı karşıya getirdi. Samsung’un cihazın üretim ve satışa çıkma konusunda belirlediği hedef minimum 8 Milyon olurken, yaşanan bu sıkıntıdan dolayı 6.5 Milyon’a kadar hedef düşmüş durumda.

Samsung Sessiz

Gündemde yer alan bu iddialar karşısında sessizliğini koruyan Samsung, herhangi bir açıklama yapmayı uygun görmezken, yeni arayışlar içerisinde olduğu tahmin ediliyor. Yapılacak yeni ortaklıklarla yeni tedarikçi bulmanın peşinde olan Samsung, cihaz ve kendi imajı için bu konuda sıkı bir şekilde çalışıyor.

Google Kavisli Ekrana Sahip Pixel Telefonlar İçin Kesenin Ağzını Açtı

Tanesi 25 Dolar

Özel bir şekilde üretilen ve yaklaşık 800 derecede ısıtılarak elde edilen kavisli cam, hem malzeme hem de işlem nedeniyle oldukça zor bir üretim sürecinden geçiyor. Her bir parçanın yaklaşık 25 Dolar’a mal edildiği bu kavisli cam, Samsung’u oldukça zorlayacak. Zira şimdiden ödüller için göz kırpan bu modelin, piyasada böyle bir sorun yaşaması ciddi bir sorun olabilir.

Samsung Galaxy S6 Edge


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.