Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Galaxy S6 Kullanılabilir Alanı 32GB Çıkmadı!

Samsung Galaxy S6 Kullanılabilir Alanı 32GB Çıkmadı!

-

Depolama alanı konusunda microSD özelliğini kaldırarak bir ilki gerçekleştiren Samsung, Samsung Galaxy S6 ile bu anlamda eleştiriler almayı göze alsa da belirtilen alanın 32 GB olmadığı görüldü.

Yapılan tanıtımlarda 32 GB depolama alanı ile geleceği belirtilen Samsung Galaxy S6 için yapılan araştırmalarda durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Sistem dosyalarının da yer aldığı ve bu bakımdan alan kapladığı Samsung Galaxy S6’da kullanıcılar sadece 23.5 GB’lık bir alanı kullanabilecek. Android işletim sisteminin kullanıldığı telefonda farklı özelliklerin barındırıldığı bilinirken, işletim sisteminde boyut açısından herhangi bir küçültme ya da sıkıştırma bulunmuyor.

Samsung Galaxy S6’nın 32 GB’lık versiyonunda yaşanan durum, diğer versiyonlarında da aynı şekilde. Fakat 64 GB ya da 128 GB alanlarda alan konusunda bir sorun yaşanması beklenmezken, 32 GB Samsung Galaxy S6 sahipleri, alan konusunda sıkıntı yaşayabilir.

Bu durum aslında tüm telefon modellerinde geçerli olurken, microSD kart ile hafızanın genişletebilir olmaması, en büyük handikap.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here