Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S8 Active İlk Özellikler ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S8 Active İlk Özellikler ve Çıkış Tarihi

-

Akıllı telefon dünyasında liderliği eline alan Samsung Galaxy S8 serilerinin teslimatlarının başlamasına sadece 1 hafta gibi bir süre kaldı. Artık bu sene en çok konuşulacak olan telefonlardan biri olarak beklediğimiz Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarının çıkışına bu kadar az bir süre kalmış olması telefonlar hakkında sürekli gündem yaratacak haberlerinde ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu noktada ortaya çıkan son haber Samsung Galaxy S8 Active modeliyle ilgili olmuştu.

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active Sonunda Doğrulandı

Samsung’un hemen her şarta dayanıklı ve maksimum korumalı serileri olarak bilinen Active telefon serilerine S8 modellerinin dahil edilip edilmeyeceği merak konusu olmuştu. Galaxy S7 serilerinde de kendisine yer bulan Active modeli Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde tasarım değişiklikleri nedeniyle uygulanmayacak iddiaları bile vardı. Fakat sonunda beklenen haber geldi.

Yeni serinin çıkışına neredeyse 1 hafta gibi bir süre kala Samsung Galaxy S8 Active modellerinin de çalışmalarının hızlandığı ve kısa süre sonra duyurulacağı belirtildi.

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Henüz Samsung Galaxy S8 Active modelinin geliştirme sürecinin devam ettiği biliniyor. Standart telefonlarının bile ne kadar dayanıklı olduğunu düşünecek olursak markanın bu seride fark yaratabilmek için bazı özel değişiklikler yapacağı düşünülüyor. Öncelikle telefonların çok yüksek ısılara ve çok düşük ısılara dayanıklı olmasının sağlanacağı bilgisi var. Dayanıklılık konusunda ilk adım bu olsa da tek adım maksimum sıcaklık ya da soğukluk dayanıklılığı olmayacak.

Samsung Galaxy S8 Active

Ekstra olarak telefonların çamur, balçık gibi en zor şartlara bile dayanıklı olması gündemde. Su geçirmezlik özelliğinin de maksimum seviyelere çıkarılması beklenen yeni Active kasada bunların dışında özellikle düşmelere karşı ekstra bir koruma sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy S8 Active

Bilindiği üzere yeni modellerde ekran kısmı çok daha geniş ve haliyle ekran koruması çok daha önemli. Düşmelere karşı ekstra koruma içinde özel bir kasa eklentisinin kullanılacağı ve böylelikle ekranların 2 metreden sert zemine düşüşlere bile dayanıklı olacağı beklentisi var.

Samsung Galaxy S8 Active Tasarımı Değişecek Mi?

En ilginç yorum ise yeni seri ile mevcut tasarımın değişip değişmeyeceği. Galaxy S7 akıllı telefonlarında çok mini değişikliklerin dışında değişimler yaşanmamıştı. Bu seride ise Samsung ilk defa Home tuşunu kaldırarak parmak izi sensörlerini arka kısma taşıdı.

Samsung Galaxy S8 Active

İşte yeni modelde de Home tuşu kullanımının geri gelebileceği iddia ediliyor ki en şaşırtıcı iddialardan birisi de bu oldu. Samsung Galaxy S8 Active modelinde daha ne gibi değişiklikler sunulacak? Bunu ancak markanın açıklamalarından sonra net olarak görmüş olacağız.

Samsung Galaxy S8 Active Çıkış ve Fiyat

Yeni serinin daha dayanıklı bir kasaya sahip olması ve aynı zamanda daha uzun süreli pil ömürleri sunacağının beklenmesiyle beraber akıllı telefonun fiyatının ana serilerden biraz daha yüksek olması bekleniyor. Plus model için düşünecek olursak 6 bin TL gibi uçuk rakamlara yaklaşılabilir. Fakat tüm bunları ve çıkış tarihini Samsung’un açıklamalarıyla beraber görmek mümkün olacak. Fakat bu serinin de çıkışının çok uzun sürmeyeceği hatta yaza doğru açıklamaların geleceği beklentisi de var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OLED Vs QLED – Hangisi Daha İyi – Arasındaki Farklar

QLED ve OLED arasındaki savaş en iyi şekilde bir cümlede özetlenmiştir: QLED, mevcut LCD teknolojisinin yanlış adlandırılmış bir düzenlemesiyken, OLED tamamen farklı...

Samsung Galaxy M20 ve M30 Android 10 Güncellemesi Aldı

Samsung’un uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy M20 ve M30 serileri, fiyat performans akıllı telefon modelleri arasında en...

ASUS ROG Phone 2 İncelemesi

Asus'un bilgisayarlarındaki performansını telefonlarında da arayanlar için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Mükemmel bir oyun deneyimi sunduğuna dair övgüyle anılan telefonu, en ufak...

En İyi 11 Müzik İndirme Sitesi / 2020

Bilindiği üzere internet, bize birçok şey sunuyor. Sayabileceğimiz konu başlıklarının içerisinde bedava müzik deneyimi de bulunuyor. İnternette ücretsiz müzik indirme avantajı sunan...

Galaxy S9 Serisi – Open Beta Nasıl Etkinleştirilir?

Yeni bir rapora göre, Samsung, One UI 2'yi alacak olan Galaxy S9 serisi için Open Beta testine başlıyor. Daha önce Samsung'un Galaxy...