Samsung Galaxy S8 İçin Yine Yeni Görseller Geldi

0
43
Samsung Galaxy S8

Akıllı telefonların dev markalarından biri olan Samsung, uzunca bir süredir Note 7 serisi akıllı telefonları ile gündeme gelmeye başlamıştı. Öyle ki markanın Note 7 serisinde yaşadığı sorun sadece markanın değil tüm akıllı telefon dünyasının da gündemine oturmuştu. Tüm bunlarla beraber Samsung’un şimdilerde ise Samsung Galaxy S8 serisi yeni amiral gemisi akıllı telefonları ile Samsung gündeme gelmeye başlamıştı.

Samsung Galaxy S8 İçin Detaylar Belli Oluyor

Bu noktada geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen modellerden biri olan Samsung Galaxy S8 akıllı telefonları için yeni görsellerin yayınlandığı iddia edilmişti. Tüm bunlarla beraber akıllı telefon devinin yeni özellikleri de yeni görselleri ile ortaya çıkmış oldu.

Yeni Tasarım, Daha Geniş Ekran Oranı

Bu noktada Samsung Galaxy S8 akıllı telefonları için son yayınlanan görsellerle beraber yeni bazı detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son yayınlanan görsellerle beraber yeni serinin tasarımları ve ekran sistemi hakkında daha fazla bilgi elde edinilmiş oldu.

Söz konusu son görselle beraber tasarım konusunda ortaya çıkan detaylara göre ise markanın bu seride ekran çerçeve oranında daha iyi sonuçlar verdiği görünüyor. Özellikle çerçeve ve ekran oranının artış göstermiş olmasının yanı sıra son görselde ilginç bir detay daha var. Zira bu detaya göre Samsung Galaxy S8 üzerinde artık Home tuşu yok.

Samsung Galaxy S8

Parmak İzi Sistemi Kalkacak Mı?

Eğer iddialar doğruysa ve yayınlanan bu son görsel gerçek ise Samsung Galaxy S8 serisi için yeni iddialarda ortaya çıkmış oldu. Zira son görsellerde ekranın ön kısmında herhangi bir Home tuşu yer almıyor. Home tuşu bulunmadığı için parmak izi okuyucu konusunda da değişmeler yaşanacağı düşünülüyor.

Zira arka kapakta yer alacak olan bir fiziksel tuşunda yer almayacağı düşünülüyordu. Bununla beraber ekran ve çerçeve oranı oldukça başarılı olan son tasarıma göre bakacak olursak markanın çok daha yeni bir teknoloji kullanabileceğiniz ve doğrudan ekran üzerinden parmak izi okuyabileceğini de belirtelim. Nitekim böyle iddialarda gündeme gelmişti.

Samsung Galaxy S8

Retina Okuyucu Görüntülendi Mi?

Yeni ekran görselleri ile beraber merak edilen bir diğer konu ise ana ekran sisteminde görüntülenen Retina okuyucu oldu. Aslında Note 7 akıllı telefonlarında retina okuyucu teknolojisi kullanılmıştı. Fakat Note 7 serisinde yaşanan sorun sonrasında telefonların toplatılması ile beraber Retina tarayıcı konusu da rafa kalkmıştı.

Retina tarayıcının Note 7 serisinden sonra rafa kalkmış olmasının yanı sıra Samsung Galaxy S8 modelinde de yine Retina ekranların kullanılacağı da iddialar arasında yer almıştı. Yayınlanan son görsellerde aslında bu iddiaları doğrulan nitelikte. Zira yayınlanan son görsellerle beraber telefonda retina okuyucu olduğu gözüküyor.

Samsung Galaxy S8

Ekran Boyutu Oldukça Büyük Olabilir

Yayınlanan son görsellerle beraber ortaya çıkan bir diğer detayın ise aslında ekran boyutu konusunda olduğunu da belirtelim. Zira yayınlanan son görsellere göre telefonun ekran boyutunun beklenenden daha büyük olabileceği de düşünülüyor.

Muhtemelen daha önce yer aldığı iddialarda olduğu gibi 6 inç ekran boyutunda bir telefon ile karşı karşıya kalabiliriz. Fakat henüz görselde ekran boyutunu gösterecek olan herhangi bir detayın olmamasına rağmen genel kanı daha büyük bir ekran ile karşı karşıya kalabileceğimiz.

Samsung Galaxy S8

Çıkış Tarihi Hakkında Bilgi Var Mı?

Samsung Galaxy S8 için bir bir yeni iddiaların gündeme gelmesi ve buna ek olarak telefonun bir bir yeni görsellerinin yayınlanmasıyla beraber Samsung Galaxy S8 çıkış tarihi de bir kez daha merak konusu olmuştu. Çıkış tarihi netleşti mi soruları gündeme gelirken verilen bilgilere göre henüz Bahar ayları gösterilse de henüz çıkış tarihi konusunda net bir açıklama ya da net bir söylem bulunmuyor.

Nitekim aslında Samsung’un tedarikçileri için yeni parça siparişleri vermesi de bir nevi markanın üretime başladığını da gösteriyor. Fakat dediğimiz gibi kesin bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy S8

Yeni Özellikler Belli Mi?

Genel olarak Samsung Galaxy S8 için yeni görseller yayınlansa da Samsung Galaxy S8 serisi için henüz belirtilen özellikler dışında yeni bir özellik iddiası da ortaya çıkmadı. Fakat markanın bu seride birçok yenilik ile beraber geleceğinin neredeyse kesin olduğunu da söylemek gerekiyor. Son olarak tüm bu görsellerin iddia olduğunu doğrulanmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here