Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S8’den Galaxy S9’a Geçmeye Gerek Var mı?

Samsung Galaxy S8’den Galaxy S9’a Geçmeye Gerek Var mı?

Akıllı telefon modellerini yakından takip etmiyor olsanız bile Samsung Galaxy S9’un önceki modeli Galaxy S8’e benzediğini anlamak kısa sürecektir. Rastgele insanlara sorsanız bile hangi modelin daha yeni olduğunu tahmin etmekte zorluk çekerler.

-

Hazırladığımız yazıda sizlere Galaxy S8 ve Galaxy S9 modelleri arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri anlatacağız. Bu sayede, “Galaxy S8’den S9’a geçiş yapılmalı mı?” sorusunu yanıtlamış olacağız. 

Akıllı telefon modellerini yakından takip etmiyor olsanız bile Samsung Galaxy S9’un önceki modeli Galaxy S8’e benzediğini anlamak kısa sürecektir. Rastgele insanlara sorsanız bile hangi modelin daha yeni olduğunu tahmin etmekte zorluk çekeceklerdir. İki modelin de hem tasarımları hem de yazılımları son derece benzer. Yine de Galaxy S8 sahipleri Samsung’un sunduğu her türlü yeniliğe ilgili olduklarını biliyoruz. Şimdi iki modeli kıyaslamaya geçelim.

Galaxy S9 ve Galaxy S8 Benzerlikleri

Samsung, mevcut tasarımdan memnun olmalı ki Galaxy S9’da tasarım konusunda neredeyse hiç bir yenilik bulunmuyor. Eskiye kıyasla boyunda 1.2mmlik kısalma ve 8 gramlık ağırlık artışı bizleri bekliyor olsa da bu değişim pek hissedilmiyor. Cam ve metal yapı biraz daha kalınlaştırılmış, detaylıca incelenirse parlak dokuda hafif değişiklikler yapıldığını görebiliriz. Yine de bu değişikliği fark edebilmek son derece zor.

Samsung Galaxy S8’den Galaxy S9’a Geçmeye Gerek Var mı-

Boyut olarak 18.5:9 oranında kalan ve 5.8 inç ekran sunan firma şarj olma hızında da bir değişiklik yapmamış gibi duruyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta Galaxy S9’un teknoloji olarak gerisinde kalmaması ve bizlere 2018 senesi için son derece üst segment bir model sunması. Bu konuyu daha da irdeleyecek olursak; Samsung’un ne kadar özgüvenli bir firma olduğunu, rakiplerinin gerisinde kalmamak için yenilik peşinde koşmadığını görebiliyoruz. Firma gereksiz değişimlerden kaçınıyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S8 Farklılıkları

İşin fotoğraf kısmında Galaxy S9 birkaç adım ileride gözüküyor. “Süper hızlı” çift piksel sensörü ve fiziksel olarak değişken bir açıklığa sahip olan kamerası ile hem az ışıkta daha az grenli fotoğraflar çekebilirken, hem de ters ışık veya kötü aydınlatmalı sahnelerde daha başarılı bir performans sunuypr. Pil boyutunda değişiklik olmamasına rağmen Samsung yeni işlemcisi ile pil kullanım oranını daha da düşürmüş gibi duruyor. Ekran parlaklığı konusunda da yeni Galaxy S9, S8’i geride bırakarak Galaxy Note 8 seviyesinde başarılı bir yükseliş gösteriyor. S9, S8’e kıyasla %15 daha parlak.

Samsung Galaxy S8’den Galaxy S9’a Geçmeye Gerek Var mı-

Galaxy S8 Sahibiyim, Galaxy S9 Almama Gerek Var mı?

Bu sorunun cevabı tamamen kullanıcıya kalmış durumda fakat güçlü bir kamera daha az enerji ile daha hızlı bir işlemci sizin temel ihtiyacınızsa bu cihazı almayı düşünebilirsiniz. Yalnız şunu da belirtelim; Samsung bile S9’un hedef kitlesi olarak S8 kullanıcılarını görmüyor. Yapılan açıklamalara göre; Samsung’un asıl hedefinde S6, S7 kullanıcıları yer alıyor.

Galaxy S9 vs Galaxy S8 Karşılaştırma

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Galaxy S9, S8 ile kıyaslandığında aradaki fiyat farkını hak ediyor mu?

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi 9T, MIUI 12 Güncellemesi Aldı

Daha önce sadece kapalı beta sürümünde mevcut olan Xioami'nin kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü MIUI 12, şimdi bazı Mi 9T telefonlarına (Bazı ülkelerde Redmi...

2020’nin En İyi Android Televizyonları

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok...

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

En İyi Savaş Oyunları 2020

Oyun severler ya da en iyi oyunlar neler gibi detayları öğrenmek isteyenler için en iyi 10 savaş oyunu haberimii okumaya devam edin.

2020’nin En İyi Bedava Android Yarış Oyunları

Yarış oyunları, hız tutkunları için vazgeçilmez. Hırsı ve kıyasıya rekabeti yansıtan oyunlar hayatımızda büyük bir yer sahibi. Bu yüzden 2020'nin en iyi...