Akıllı telefon markaları arasında kıyasıya bir yarış söz konusu. Geçtiğimiz yıllarda hem belli markaların amiral gemisi serilerinin sunulması hem de pazarda bazı markaların öne çıkması nedeniyle belli başlı akıllı telefon modellerinin yaygınlaştığını gördüğümüz pazarda artık çok daha fazla rekabet olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle Çinli markalar bu konuda çok daha önde gelmeye başladı. Xiaomi ve Huawei gibi markalarında yarışa girmiş olması, hala alanının amiral gemisi olarak gösterilen Samsung ve Apple gibi markaları da tedirgin etmeye başladı. En son paylaşılan genel satış rakamlarında da Çinli markaların listelere girdiğini gördük. Bunun için bir hamle yapan Samsung ise Samsung Galaxy S9 akıllı telefonlarında fiyat değişikliğine gitme kararı aldı.

Samsung Galaxy S9 Fiyatları Düşürüldü

Çinli markaların 500-600 dolar arasında satılan amiral gemisi modelleriyle karşı karşıya kalan Samsung, satışlarının etkilenmemesi için özel bir kampanya başlatma kararı aldı. Marka tarafından yapılan açıklamaya göre yeni seri amiral gemisi akıllı telefon modelinin fiyatında yeni düzenleme yapıldı.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 modeli için yapılan fiyat düzenlemesinden sonra modelin fiyatları 575 dolar gibi bir seviyeye çekildi. Bu rakamla beraber pazardaki rekabetini çok daha net bir şekilde arttıracağını söylemenin mümkün olacağı yeni seri akıllı telefonların en büyük rakiplerinin bile önüne geçecek bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni fiyat uygulamasının geçerli olduğu alan ise şimdilik oldukça dar. Samsung Galaxy S9 modellerinde yeni fiyatların sadece Amerika bölgesine kullanıma alındığını gördük. Fakat global pazarda da ilerleyen günlerde özel bir fiyat kampanyası yapılacak. Bu şekilde bir düzenlemeyle beraber markanın satışlarını ise yeniden yükseltmesi bekleniyor. Özellikle Apple’a karşı yeni bir adım atıldığını söylemek gerek. Marka satışlarda ne kadar yükselecek bunu zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here