Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S9 ve S9+'da Dokunmatik Ekran Sorunlarını Araştırıyor

Samsung Galaxy S9 ve S9+’da Dokunmatik Ekran Sorunlarını Araştırıyor

-

Geçtiğimiz ay Samsung, en yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Bu sadece kullanıcıların önceki iterasyonla ilgili birçok sorunu düzeltmekle kalmadı, aynı zamanda bir dizi yeni ekleme yaptı. Değişiklikler arasında en son Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinin tanıtımı ve düşük ışıklı fotoğrafçılıkta büyük bir gelişme vaat eden bir Super Speed ​​Dual Pixel sensörü bulunuyor. Bunun ötesinde, cihaz, en yakın rakiplerine göre önemli bir avantaj elde ederek, 960fps’de ağır çekim videosu yakalayabilme özelliğine sahip.

Ancak, cihazı erken alanlar için işler pek iyi gitmiyor gibi görünüyor. Artan sayıda raporun çevrimiçi yayınlanmaya başlamasıyla – Galaxy S9 ve S9+‘nın ekranlarında ölü bölgelerden muzdarip olduğunu öne sürülmekteydi – Samsung bu raporlara resmen yanıt verdi. Şirkete göre, bu özel konu araştırılıyor:

Samsung’da müşteri memnuniyeti işimizin özüdür ve mümkün olan en iyi deneyimi sunmayı amaçlamaktayız. Galaxy S9 / S9+ dokunmatik ekran duyarlılığı ile ilgili sınırlı sayıda raporu inceliyoruz. Etkilenen müşterilerle çalışıyoruz ve araştırıyoruz.

Herhangi bir müşteriyi, 1-800-SAMSUNG numaralı telefondan bizimle doğrudan iletişim kurması için teşvik ediyoruz.

Bazı kullanıcılar, belirli bir sorunu fabrika ayarlarına sıfırlama veya ekranın duyarlılığını artırarak çözebileceklerini belirttiler. Bu, akıllı telefonların dokunmatik ekran sorunlarından ilk kez etkilenmediği, iPhone X‘in daha soğuk sıcaklıklara maruz kaldığında benzer bir sorun yaşadığı ortaya çıktı. OnePlus, benzer sorunlarla karşı karşıyaydı, ancak bu çoğunlukla, ekranı kasıtlı olarak ters takmaktan kaynaklanıyordu.

Önerilen geçici çözümleri kullanarak şanslı olmayanlar için, cihazı değiştirmek için doğrudan Samsung ile iletişime geçmeleri öneriliyor. Şu anda, bu sorunun basit bir yazılım yamasıyla düzeltilip düzeltilemeyeceği ya da önemli bir donanım kusurunun sonucu olup olmadığı belirsiz.