Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) Tabletleri Geliyor

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) Tabletleri Geliyor

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) tablet modeline ilişkin yeni bilgiler var. Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) modelinin tanıtım tarihi açıklandı mı? İşte yeni detaylarla beraber son gelişmeler.

-

Android tablet sektörü son günlerde çok iyi bir grafik çizmiyor. Apple’ın iPad serisi tabletlerinin satışlarında ciddi bir kitle söz konusu ancak Android tablet modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil gibi gözüküyor. Bu konuda ise firmaların ardı ardına hamleleri geldiğini görüyoruz. İlk olarak Google tarafından bu konuda önemli bir karara imza atıldığını gördük. Google Nexus tablet sayfasını Android sitesi üzerinden kaldırarak bu konuda ilk adımı atmıştı. Android tablet modelleri için bu adımın büyük bir dönemeç olduğu değerlendirilmişti. Şimdi ise bu adımlara karşı Samsung’un yeni bir adım atacağı ve Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) modellerini tanıtacağı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni tablet modeli olacağı konusunda değerlendirmeler yapılan Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) tablet sınıfının bu kez Bluetooth sertifikasında ortaya çıktığı görüldü. Sertifika için yapılan paylaşımlara göre Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) tablet modeli için hazırlıklar çoktan başladı.

Yapılan paylaşımlara göre yeni seri tabletin hem LTE hem de WİFİ versiyonu da bulunacak. Yani tabletin içerisinde hat kullanımına da izin verildiğini göreceğiz. Şu an için atılan en önemli adımın ise Oreo işletim sistemi ve Android P güncellemesi olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018)

Paylaşılan onay belgelerine göre Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2018) tablet modeli Android Oreo işletim sistemiyle beraber çıkış yapacak. Ancak Android Oreo işletim sisteminde sabit kalınmayacak. Bunun yerine daha hızlı davranacak olan Samsung’un Android P işletim sistemi güncellemesini sunduğunu göreceğiz.

Modelin tasarımının nasıl olacağı, ekranların nasıl olacağı, hangi işlemci modellerinin kullanılacağı, batarya miktarının nasıl olacağı ve benzeri detayların ise henüz öğrenilemediğini belirtelim. Sadece bu modelin adının ve Bluetooth onay sayfalarının paylaşılmış olduğunu da ayrıca eklemek gerekiyor. Bu yıl içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz yeni tablet modeli için detaylar geldikçe paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.