Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy Tab A (2018) Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Tab A (2018) Özellikleri ve Fiyatı

Samsung'un yeni tablet sınıfı tanıtıldı. Bu sınıfların içerisinde yer alan Samsung Galaxy Tab A (2018) modelinin özellikleri neler? Samsung Galaxy Tab A (2018) tabletin fiyatı için yapılan açıklama ne? İşte tüm detaylar.

-

Samsung çok kısa bir süre öncesine kadar tablet sınıfını yeni modellerle yenileyeceğini açıklamıştı. Marka tarafından yapılan açıklamalar sonrasında gelen iddialarda 2 yeni tablet modelini göreceğimizi öğrenmiştik. Merakla beklenen tablet sınıfı ise sonunda tanıtıldı. Daha önce bu tabletlerin içerisinde amiral gemisi konumunda olan Galaxy Tab S4 modelini ele almıştık. Şimdi ise biraz daha uygun fiyatlı bir model olan Samsung Galaxy Tab A (2018) serisinden söz edeceğiz. Hemen Samsung Galaxy Tab A (2018) modelinin özellikleri ve fiyatından söz edelim.

Samsung Galaxy Tab A (2018) Tasarım ve Özellikleri

Yeni tablet modeli, tanıtılan serinin uygun fiyatlı modeli olarak öne çıkıyor. Yani özellikler çok yüksek özellikler değil. Samsung Galaxy Tab A (2018) modelinin tasarımından başlayalım. Tasarım kısmında yenilenmiş bir yüzü görüyoruz. Çerçeveler biraz daha inceltilmiş ve menü tuşları da kaldırılmış durumda. Telefonun arka kısmında ise ek arka kamera yerleşimi ve Samsung logosu olduğu gibi yerini korumuş. Açıkçası tasarım kısmında çok önemli bir değişim söz konusu değil.

Teknik özellikler kısmında ise ekrandan başlamak gerekiyor. Yine bu modelinde 10.5 inç ekranları bulunuyor. Ancak bu kez ekran teknolojisi TFT LCD olarak açıklandı. Yani AMOLED ekranları göremedik. Çözünürlük kısmında ise Full HD değeri karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı bir tablet modeli için yeterli sayılabilecek bir ekrandan söz edebiliriz.

Samsung Galaxy Tab A (2018)

Donanım kısmına geçtiğimiz zaman da yine ekranlarda olduğu gibi fiyat performans dengesini görüyoruz. Snapdragon 450 serisi işlemcilerini kullanan Samsung Galaxy Tab A (2018), 3 GB RAM bellek miktarına sahip. Depolama alanında ise 32 GB seçeneği sunuluyor.

8 MP arka 5 MP ön kamera, 7300 mAh değerinde batarya, Android 8.1 işletim sistemi, 4G LTE desteği gibi özellikleri de bulunan tabletin, WİFİ versiyonu 383 dolar olarak açıklandı. Eğer LTE destekli modeli isterseniz 453 dolar ödemeniz gerekiyor. 3 farklı renk seçeneğiyle beraber Samsung Galaxy Tab A (2018) modellerinin satışı ise Ağustos sonunda başlayacak.