Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) Yenilendi – Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) Yenilendi – Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) için merak edilen tüm bilgiler açıklandı. Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) nasıl özelliklerle yenilendi?

-

Tablet konusunda yükselen markalardan biri olan Samsung, Apple’ın öne çıktığı sektörde fark yaratmak için yeni modeller sunmaya devam ediyor. Son olarak marka Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) modelini yenilediğini açıkladı.

Giriş seviyesi ile uygun fiyatlı orta segment modelleri arasında yer alan yeni tablet modelinin özellikleri de epey bir konuşuldu. Kendi sınıfına göre iyi bir model olabileceğini söyleyebileceğimiz Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) tabletleri için detaylara geçelim.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) Tasarımı Yenilendi Mi?

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) modelinin tasarımında da yenileme söz konusu. Tabletin arka kısımda tek arka kamera kullandığı görülüyor. Üst köşeye konumlandırılmış olan tek arka kamera kullanan tablet modelinin kamerasının kare şeklinde olduğu görülüyor.

Üst kısımda yer alan kare kameranın hemen altında yer alan çizgi ise kasa ile kamera alanını ayırıyor. Arka kısımda yer alan tek detay ise Samsung yazısı.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019)

Bunun dışında ön kısımda ise kameranın yer aldığı bir alan görüyoruz. Açıkçası kullanılan çerçeveler çok geniş.

Tasarım için çerçevelerin kötü bir detay olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öyle ki son dönem tablet modellerinde genelde çerçevelin ince olması dikkat çekiyor. Kullanıcılar da daha çok ince çerçeveli modelleri tercih ediyor. Bu seride ise durum biraz daha farklı.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019) Teknik Özellikleri Nasıl?

Gelelim yenilenmiş olan modelin teknik özelliklerinin neler olduğuna. Dediğimiz gibi üst segment bir tablet modelinden söz etmek mümkün değil. Bu model oldukça düşük fiyatlı bir tablet modeli olacak. İlk dikkat çeken kısım ekran boyutu.

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi tabletin ekran boyutu 8 inç olarak açıklandı. 8 inçlik ekran boyutuyla beraber çözünürlük değeri ise 1280 X 800 piksel olarak açıklandı.

Ekran görüntü formatı ise çerçevelere rağmen 16:10 olarak açıklanmış durumda. Bu değer TFT ekranın görüntü genişliğini biraz daha iyi hale getiriyor.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2019)

 Galaxy Tab A 8.0 (2019) içerisinde yer alan işlemci ise Snapdragon 429 olarak açıklandı. 4 çekirdekli işlemci 2 GHz hız değerine sahip ve bu modelle beraber 2 GB RAM bellek miktarı kullanılıyor. Yine RAM kısmında da önemli bir değişiklik söz konusu değil.

8 MP değerinde arka kamerası ve 2 MP değerinde de ön kamerası bulunan tabletin tüm bu özellikleriyle beraber fiyatının açıklanmadığını da ekleyelim. Uygun fiyatlı olmasına kesin gözüyle bakılan serinin fiyatının ne zaman açıklanacağını da bilemiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple, Iphone 11 İçin Akıllı Batarya Kılıfı Üretti!

Adından da anlaşılacağı gibi, Apple Iphone 11 akıllı şarj kılıfları size ek yedek güç verebilecek entegre bir şarj ile birlikte satışa sunulacak....

Honor V30 Geekbench’te Görüntülendi!

Honor V30, beş gün içinde piyasaya sürülüyor. Lansman öncesinde, cihaz Geekbench kıyaslama platformunda, Huawei OXF-AN10 model numarası ile görüntülendi. Yaklaşmakta olan amiral...

En iyi Apple Watch uygulamaları 2019!

En sevdiğimiz uygulamalar; yararlı, eğlenceli ya da hayatımızı biraz daha kolaylaştırıp güzelleştirdikleri için iyiki varlar. Listemize girmeden önce, iPhone'unuzdaki...

Xiaomi 100W Süper Turbo Şarj Teknolojisini Akıllı Telefonlarla Buluşturmak İçin Sabırsızlanıyor!

Son yıllarda, hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj teknolojisinde büyük adımlara tanık olduk. OPPO Reno Ace’in piyasaya sunulmasından önce, Xiaomi 100W...

Huawei MatePad Pro Resmi Tanıtım Videosu Ortaya Çıktı

Huawei, 25 Kasım'da MatePad Pro'yu Şangay kentinde düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak. Amiral gemisi tablet hakkında uzun süredir çeşitli sızıntılar ortaya çıkıyor. Bugün...