Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus Özellikleri ve Çıkış Tarihi

-

Akıllı telefon devi Samsung geçen sene en yoğun senesini geçirdi. Note 7 serisinde yaşanan sorun, Galaxy S7 ve S7 Edge için yeni güncellemeler ve yeni renk seçenekleri derken epey sıkı bir çalışma yapan marka yeni yıla da yeni telefon serileri ile giriş yaptı. İlk olarak Galaxy A 2017 serisi ile gündeme gelen marka şimdilerde ise Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus serisi ile gündemde.

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus Katlanabilir Mi Olacak?

Bu noktada Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus serisi telefonların uzun süredir konuşulan meşhur katlanabilir telefonlar olacağı da iddia ediliyor. Samsung konu hakkında detay vermemiş olsa da yavaş yavaş Samsung’a yakın kaynaklar tarafından telefonlar için yeni detaylarda gelmeye başladı.

Android İşletim Sistemi Sürümü Hakkında Bilgiler Verildi

Bu noktada yeni seri için belli olan ilk iddialar işletim sistemi konusunda oldu. İşletim sistemi konusunda Samsung’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre marka Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus serisinde Android 6.0.1 işletim sistemi ile beraber gelecek. Android M sürümü yüklü olarak geleceği iddia edilen katlanabilir Samsung serisinin güncelleme alıp almayacağı ise merak konusu.

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus

Ekran Boyutu Konusunda Detaylar Neler?

Bununla beraber öne çıkan konulardan birisi de Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus serisi için belirlenen ekran boyutu oldu. Zira yine iddialara göre seride 16:9 oranında geniş ekran kullanılması bekleniyor. Haliyle ekranın katlanabilir olacağının da açıklanmasıyla beraber ekran boyutu epey bir merak uyandırdı. Fakat ekran boyutu konusunda 5 inç üzerinde modellerde göreceğimiz kesin.

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus

Bir Diğer Model Samsung Galaxy X1 Plus

Samsung’un resmi olarak katlanabilir modeller üzerinde çalıştığını açıklamış olması markanın bir nevi telefonları doğrulaması anlamına gelebilir. Fakat şöyle ki hem Plus modeli olarak hem de doğrudan X1 modeli olarak gelecek iki farklı seri akıllı telefonların detayları konusunda konuşmak şimdilik oldukça zor. Buna rağmen Samsung Galaxy X1 Plus modeli için de ortaya atılan iddialara bakalım. Yine ilk olarak seride işletim sistemi konusunda iddialar gündeme geldi. Giriş modelinden farklı olarak bu modelde Android 7.1.1 sürümü yer alacağı belirtiliyor. Hangi iddialar doğru bilinmez ama Samsung her iki model üzerinde de çalışmalara devam ediyor orası kesin.

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus

Çıkış Tarihi Belli Mi?

Henüz yeni yeni işletim sistemi detayları ortaya çıkmaya başlayan akıllı telefonların çıkış tarihi konusunda haliyle net bir açıklama yok. Açıklama olmadığı gibi özellikler hakkında da net detaylar belli olmadı. Tüm bu detayların ve yeni özelliklerin ise tıpkı diğer serilerde olduğu gibi belli aralıklarla iddialarla gündeme geleceği kesin. Fakat hemen şunu da belirtelim tüm bunlar şimdilik sadece iddia. Samsung herhangi bir doğrulama yapmadı.

25,615BeğenenlerBeğen
56,968TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here