Akıllı saati inceliyoruz.
Akıllı saat teknolojisi.

Giyilebilir teknolojinin popüleritesinin artması sonucunda en son piyasaya sürülen cihaz, akıllı saatler olmuştur. Akıllı saat teknolojisi gün geçtikçe yenilenmekte ve gelişmektedir. Akıllı teknoloji artık hayatımızın her alanına el uzatmakta ve bize yardım etmektedir. Bu nedenle de akıllı saatlerin gün yüzüne çıkartıldığını söyleyebiliriz. Akılı saatler, bir akıllı telefonun yaptığı her işi yerine getirebilmektedir. Kullanım kolaylığı ve kullanım pratikliği kazandıran akılı saatler, günümüzde oldukça revaçtadır.

Akıllı Sat Olan Samsung Gear S’i Sizler İçin İnceledik

Geçtiğimiz günlerde akıllı saat olan Samsung Gear S’i kutusundan çıkardık ve sizler için araştırdık. Bu saatin teknik özelliklerini inceleyip sizler için derledik. Cihaz kendi sim kartı ile çalışabilmekte de olsa yine Galaxy serisi akıllı telefonlara kısman de olsa bağımlı durumda. 2 inç boyutunda kavisli bir ekrana sahip olan cihaz, 480 x 360 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. İncelediğimiz akıllı saat de 1 GHz hızında çift çekirdekli bir işlemci ve 512 MB RAM var ve 512 MB bellek ile tüm işlerinizi yapabilmekte.

Bunun yanı sıra 4gb dahili hafıza mevcuttur. Gear Fit ve Gear 2’deki gibi kalp atışlarınızı ölçebilen Gear S IP67 sertifikasına sahip olan cihaz aynı zamanda toza ve suya dayanıklı bir halde geliştirilmiş. Aynı zamanda GPS ve GLONASS (Rusya’nın sistemi) uydularından konum bilgisi alabilen akıllı saat, Bluetooth 4.1, 802.11n ve USB 2.0 bağlantı ara yüzlerine sahip. Bu cihaz ile tanıştıktan sonra büyük oranda akıllı telefonunuzu taşıma zahmetinden de kurtulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here