Samsung Electronics kısa süre önce yapmış olduğu bir açıklama ile beraber şirketin 4 farklı firmaya hisse sattığı öğrenildi.

Son günlerde Note 7 model telefonu ile oldukça fazla gündeme gelen Samsung Electronics yapmış olduğu son açıklama ile beraber piyasada büyük bir şok etkisi oluşturdu. Şirketin hisse değerleri son yaşanan olaylar ile oldukça fazla düşerken Samsung Electronics 4 farklı firma ile anlaşarak hisselerinin bir bölümünü satma kararı alarak sattığı öğrenildi.

Yatırım Amaçlı Satıldı Belirtildi!

Samsung Electronics tarafından yapılan bir açıklama ile bu işlemin resmi olduğu belirtilirken, hisse satışı işlemlerinin aslında yatırım amaçlı bir fon olarak yapıldığı öğrenildi. Farklı bir durumun olmadığı söylenildi.

Samsung Electronics Hisselerini Alan Firmalar

Yapılan anlaşmaların üzerine anlaşma hakkında bir çok detay gelirken Samsung Electronics ile aynı masaya oturan firmaları ise şu şekilde  ASML, Seagate, Rambus ve Sharp olduğu belirtildi.

Yüzde 4.2’lik Bölümü Seagate Aldı

Satış işlemleri sırasında bir nokta oldukça dikkat çekti. Dikkat çeken şirket ise Seagate oldu. Donanım alanında Samsung ile bir rekabet içerisinde olan firma Samsung hisselerine talip olması ve Samsung Electronics tarafından bu işleme onay verilmesi sürpriz bir etki oluşturdu. Son gelen bilgilere göre yüzde 4.2‘lik bir bölümünü Seagate tarafından alındığı öğrenildi. Satış hakkında son gelen bilgiler bu kadar olup Samsung Electronics ise detay vermediğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here