Samsung, grafik bölümünde daha iyi donanımlar üretebilmek için iş ortaklığına gidiyor.

Piyasaya sunulan telefonlarının yanı sıra kendi donanımlarını üretmek ve kullanmak isteyen Samsung, Grafik birimini yenileyecek. Bu konu için ise Nvidia ve AMD ile iş ortaklığı yapacak ve sonuç olarak kendi donanımları daha kaliteli olacak.

Samsung’un gelecek yıllar için yapmış olduğu planlar üzerine sızıntılar gelmeye başladı. Samsung ciddi bir şekilde iş ortaklığı yoluna gidecek ve grafik birimini en güçlü hale getirmek için çalışacak. Bundan sonraki cihazlarda kendi üretmiş olduğu donanımları kullanmayı hedefleyen şirket bu yolun doğru yol olduğunu açıkladı.

Konu hakkında gelen bilgilerin önümüzdeki günlerde resmi bir şekilde gelmesi bekleniliyor. Samsung’un yapacağı açıklamalar ve yapacağı geliştirmeler ile mobil sektörde dengeler değişiklik gösterecek.

Exynos Geliştirilecek

Exynos adı verilmiş olan serinin geliştirileceğini açıklayan Samsung, yapacağı geliştirmeler ile daha sonra cihazlarında şuan kullandığı Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini daha az kullanacak. Exynos işlemciler beklenilen seviyeye ulaştığı an Qualcomm’un desteği tamamen bitecek.

Şuan için her ne kadar grafik konusu üzerine beraber çalışsalar bile Qualcomm donanımlarını artık Samsung’un üretecek olması daha düşük maliyet ve daha fazla ek gelir sağlayacak.  Bakalım Samsung bu adımı gerçekleştirip istenilen hedefe ulaşabilecek mi?

Exynos için yapılacak olan bu hamle ile Şirketin gelirleride oldukça artacak. Çünkü hem daha düşük maliyet hemde satış yapıp ek gelir sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here