samsung s8 kırmızı ekran

Samsung, bazı Galaxy S8 ve S8+ cihazlarını etkileyen kırmızı ekran problemi için düzeltmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını duyurdu.

Buradaki haberde belirttiğimiz gibi bu haftanın başlarında Güney Kore’de S8 ve S8+’in önceden sipariş verilen perakende birimleri alan birkaç kişinin ekranda kırmızı bir tonla ilgili şikayet ettiği bildirildi. Samsung renk tonunun ayarlarla ilgili olduğunu ve isimsiz bir Samsung temsilcisinin, şirketin “son derece yüksek talep” alan renk dengesini doğru ayarlamaya zamanı olmadığını söyledi.

Fakat sonunda bir Samsung sözcüsü, Kore Herald‘a yaptığı açıklamada, şirketin Nisan ayı sonuna kadar tüm S8 cihazları için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını ve sorunu düzeltmesi gerektiğini söyledi:

Kırmızı renklendirilmiş ekranlarla ilgili bazı şikâyetler bulunduğu için, önümüzdeki hafta tüm Galaxy S8 istemcileri için yazılımı yükseltmeye karar verdik.

Samsung Galaxy S8 ve S8+, bugün ABD’de perakende satışa çıkarken, Avrupa’da piyasaya sürülmesi 28 Nisan‘da başlayacak. Yazılım güncellemesinin Güney Kore ile sınırlanmak yerine tüm bölgelere yayılması muhtemel.

Samsung Bükülen Dayanıklı Telefon Üretecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here