Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Mobile Kendi Katlanabilir Camını Yapmayı Planlıyor

Samsung Mobile Kendi Katlanabilir Camını Yapmayı Planlıyor

0

Samsung, birçok kardeş şirket ve iştiraki olan büyük bir holding. Bunlardan biri, Galaxy mobil serisini geliştiren departman olan Samsung Electronics ve diğeri, akıllı telefonlar, TV’ler, monitörler ve daha pek çok şey için ekran üreten kol olan Samsung Display.

Güney Kore‘den gelen bir rapora göre Samsung Electronics, ekranın maliyetini düşürmek ve teknolojiyi gelecekte daha uygun hale getirmek için Samsung Display‘in yardımı olmadan kendi katlanabilir panelini geliştirmeyi planlıyor.

ETNews, Samsung Electronics‘teki mobil bölümün “birden fazla katlanabilir cam üretim şirketi” ile temasa geçtiğini bildirdi. Bu şekilde şirket, teknoloji zaman içinde gelişirken sağlayıcılar arasındaki rekabeti artırabilir ve fiyatı düşürebilir. Şu anda, Galaxy Z Flip gibi bir akıllı telefon, sadece inceliği nedeniyle kırılmak yerine bükülen son derece ince bir cam panele sahiptir.

Bununla birlikte, Samsung Electronics, mevcut tedarik ağı olan Samsung Display, panel katlanırken daha az kırışıklık ve buruşma olacak daha kalın bir panel elde edemeyeceğine inanıyor. Fiyat olarak, Galaxy Z Flip‘in katlanabilir camı yaklaşık 40 $ iken, normal akıllı telefonlarda normal tamperli cam 2 $ seviyelerindedir.

Ayrıca bkz: En iyi Samsung Telefonlar 2020

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version