Samsung kısa süre önce kullanıcılara sunmuş olduğu Note 7 cihazı için beklenilen sipariş rakamından daha fazla sipariş gelmesinden dolayı artık üretimi karşılayamıyor.

Note 7 cihazı bilindiği gibi 2 ağustos tarihinde ön sipariş ile gündeme gelirken cihaza beklenilen ilgi oldukça fazlaydı. İlgi ve hayranlığın fazla olması sipariş rakamlarını kat kat arttırdı. Samsung‘a yakın şirketlerden gelen bilgilerde Galaxy Note 7 için gelen talepleri şirket şuan için karşılayamıyor. Bir çok ülkede olan ön siparişleri göndermeye başlayan Samsung, Note 7 için aralık bir çalışma sürdürüyor. Ancak yinede gelen siparişleri karşılamakta zorlandığı söyleniliyor.

Phablet’te Zirve Note 7’de

Phablet olarak gelen yeni telefon modeli şuana dek en başarılı cihaz olarak görülüyor. Samsung, elde ettiği bu başarılı ile kullanıcı kitlesini bir hayli arttırmış durumda. Türkiye‘de Note 7 için oldukça fazla ilgi görülmekte. Note 7 için ülkemizde de bir gecikme meydana gelecek mi ilerleyen günlerde belli olacak.

Kapasite Arttırılabilir!

Yabancı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre Samsung kapasitenin arttırılması konusunda ciddi bir çalışma içerisine girdiği belirtildi. Şuan için bir gecikme olacağını söylemek doğru olmayacaktır. Ancak Galaxy Note 7 siparişleri için şirket oldukça zor zamanlar geçiriyor. Üretim konusunda personellere bile sıkı bir yönetim aralıksız bir çalışma hatta ek çalışma süresi bile verildiği söyleniliyor. Gece gündüz durmadan aralıksız üretim sağlamakla meşgul olan Samsung, Note 7 cihazına gelen talepler sayesinde dahada güçlendiğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here