Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Note 7R Serisinden İlk Bilgiler ve Değişiklikler

Samsung Note 7R Serisinden İlk Bilgiler ve Değişiklikler

-

Akıllı telefon dünyasında geçtiğimiz yılın olayı ne yeni akıllı telefonlar ne Apple’ın akıllı telefonları ne de pazara yeni giriş yapan markalar oldu. Geçtiğimiz sene gündem Samsung’un Note 7 serisi akıllı telefonlarının iptal olması oldu. Kendi kendine alev alan akıllı telefonların bu sorunu telefonların iptal edilmesine neden olan sorunların sonrasında Note 7 serisi geri dönmeyecek açıklamaları da yapılmıştı. Fakat beklentilerin aksine Note 7R modeli ile Samsung’un geri dönüş yapıyor.

Note 7R

Note 7R Nasıl Bir Telefon Olacak?

Elde edilen ilk bilgilere göre Note 7R akıllı telefonlarında Samsung köklü bir değişiklik yapmayacak. Marka bunun yerine aynı tasarımı kullanacak ve kasa tasarımında neredeyse hiçbir değişiklik görmeyeceğiz. Hatta kullanılacak olan renk seçeneklerinin bile aynı olması bekleniyor. Zaten Note 7 serisinin de kasa tasarımları beğeni toplamış ve telefonların kalemlerinden tutunda ana kasa tasarımları bile beğeni toplamıştı. Samsung zaten beğenilen bu tasarımların değiştirilmeyeceğini gösteriyor. Tabi henüz telefonlar için Samsung bir doğrulama yapmadı.

Note 7R

İşletim Sistemi Değişiyor Mu?

Note 7 serisi akıllı telefonlarında yaşanan sorunlar diğer Samsung serilerine yaramıştı. Telefonlarda yaşanan sorunlar nedeniyle Samsung diğer birçok akıllı telefonu için yeni Android sürüm güncellemeleri yayınlamıştı.

Hatta markanın yeni güncellemelerin dışında Note 7 menüleri ve menü tasarımları da diğer akıllı telefonlara dahil edilmişti. Şimdi ise Note 7R modelinin tüm bu yeniliklerle beraber kutudan çıkacağı belirtiliyor. Android 7.0 yani Nougat sürümüyle gelecek olan telefon en güncel işletim sistemi sürümüne güncellenmeye devam edecek.

Note 7R

Pil Kapasitesi Ne Kadar Olacak?

Gelelim en önemli nokta olan pil kapasitelerine. Yeni seri akıllı telefonlarda Samsung’un 3500 mAh kapasiteli piller kullandığını biliyoruz. Zaten markanın başına bele olan konuda pilleri olmuştu.

Tasarım için pillerin sıkıştırılması ve bu durumunda pillerde elektrik sorunu olduğu ve modelin bu nedenle alev alma sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Şimdi ise Samsung’un pil kapasitesinden fedakarlık yaparak sorunu çözeceği ortaya çıktı. Tasarımı aynı kalan akıllı telefonun pil kapasitesi ise 3200 mAh değerine indirilecek. Böylelikle pil tasarım sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Note 7R

Note 7R Akıllı Telefonları Hangi Ülkelerde Satışa Çıkacak?

Yenilenmiş olan akıllı telefonların hemen her ülkede satışa çıkmayacağı belirtiliyor. Yani Note 7 tam olarak geri dönüyor demek yanlış olur. Telefonların ilk olarak Ortadoğu ülkelerinde ve Afrika ülkelerinde satış acıkması bekleniyor. Note 7R modelinin Amerika genelinde hiç satış acıkmayacağı Avrupa pazarında ise sadece belli başlı ülkelerde satışa çıkacağı belirtiliyor.

Note 7R serisinin ne kadar geniş bir satış alanı olacak bu konuda şimdilik yorum yapmak oldukça zor. Bir yandan da yeni seri Note 8 akıllı telefonlarının beklendiğini düşünmek gerekiyor. Yani aslında akıllı telefon devinin birden yeni telefonunu sunduğunu da görebiliriz.

Note 7R

Fiyatı Değişecek Mi?

Merak edilen en büyük ayrıntı da telefonların satış fiyatının ne kadar olacağı. Note 7R modelinin fiyatında bir değişiklik olmayacak. Modelin fiyatının Note 7 serisi ile aynı olacağı iddiaları daha ağır basıyor.

Fakat buna karşın yeni seri akıllı telefonların bataryalarının küçülecek olması ve tabi ki seri üzerindeki olumsuz etki nedeniyle telefonların fiyatının düşeceğini de öngörmek gerek. Hatta Samsung elinde kalan telefonları yenileyip yeniden satışa çıkaracaksa bu durumda fiyatın düşeceğine kesin gözü ile bakmak gerekiyor. Bakalım Note 7R nasıl bir akıllı telefon olacak? Tüm bu iddialar ne kadar doğru?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Honor ve AAPE 20i İçin Özel Sürüm Geliştirdi!

Honor, yeni 20i AAPE Özel Sürümünü açıkladı. AAPE markasıyla ortaklaşa oluşturulan akıllı telefon, Çin'de satışa...

Redmi K30 Hi-Res Ses Sertifikası İle Geliyor!

Redmi K30 ve Redmi K30 5G yarın piyasaya sürülecek. Telefonlar, pili yalnızca 1 saatte şarj etmenizi sağlayan 30W hızlı şarj gibi bazı...

Samsung Galaxy A51 – Tasarım Detayları Ve Teknik Özellikleri

Samsung Vietnam, yeni Galaxy A serisi telefonunu duyurmak için 12 Aralık'ta bir etkinlik düzenleyecek. Lansman, yeni Galaxy A telefonun, üst orta konumda...

Huawei P40 İlk Görüntüleri Paylaşıldı

Huawei P40, Çinli akıllı telefon devi Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi olacak. Söz konusu akıllı telefonların nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda...

Vivo V17 – Fiyatı Ve Özellikleri

Vivo'nun yeni telefonu, V17, 159.03 x 74.17 x 8.54 mm ölçülerine ve 176 gram ağırlığa sahip. Çentiksiz ekran ve pop-up selfie kamera...