Samsung Notebook 9

Geçtiğimiz günlerde Note 7 serisinde yaşanan sorun ile gündemde olan Samsung hakkında yeni iddialar ortaya atılmıştı. Ortaya atılan iddialarla beraber Güney Koreli teknoloji devinin bundan sonra daha çok akıllı telefonları için yeni teknolojiler geliştirmeye yoğunlaşacağını ve artık bilgisayar üretmeyeceği belirtilmişti.

Hatta Samsung’un bilgisayar bölümünü Lenovo şirketine satılacağı da iddia edilmişti. Fakat tüm bu iddialardan sonra Samsung’un yeni bilgisayarlarıyla beraber yeniden gündeme geldiğini de söylemek gerekiyor. Bu kez teknoloji devi Samsung Notebook 9 modelinin yeni serisi ile gündemde.

Samsung Notebook 9 İle Ne Gibi Değişimler Geliyor?

Samsung Notebook 9 yeni seri bilgisayarları ile beraber markanın bu alanda yeniden birçok seriyi geride bırakacağı da düşünülüyor. Zira seride kullanılan özelliklerin rakip Notebook serilere üstünlük sağlaması da beklenmekte. Peki Samsung Notebook 9 ne gibi yeniliklerle beraber geliyor? Kullanılan teknolojiler neler?

Samsung Notebook 9

İlk Olarak Tasarım Değişiklikleri

Bu noktada ilk olarak uzun süre sonra yeniden gündeme gelen serinin tasarımının dikkat çektiğini söylemek gerekiyor. Tasarım değişiklikleri ise serinin yeniden gündeme gelmesini sağlayacak şekilde ilgi çekici. Genel olarak oval köşeler ile dikkat çeken tasarımın en büyük artısı ise artık çok daha ince olması. Genel olarak eski serilere oranla %20 oranında daha ince olan serinin bunun dışında ağırlık konusunda da ekstra çözümler sunduğunu da belirtelim.

Samsung Notebook 9

Zira Samsung Notebook 9 serisinde 15 inç olan modelinde sadece 985 gram değerinde. Buna ek olarak serinin daha mini modeli olan 13 inçlik modelinde ise Samsung sadece 816 gram ağırlığı sunuyor. Hem daha şık hem daha ince hem de daha hafif olan modelin bu yönü ile epey beğeni toplayacağı da kesin.

Samsung Notebook 9 Çok Daha Güçlü Bir Sistemle Geliyor

İnce tasarımı ve çok hafif yapısına ek olarak Samsung Notebook 9 bilgisayarlarının yeni serisinde sistemsel olarak da çok daha yüksek teknolojilere yer verildiğini de söylemek gerekiyor. Teknik detayları konusunda belli olan detaylarda ilk dikkat çeken özellik ise Samsung Notebook 9 modellerinin işlemcileri oldu. Samsung bunun için ilke olarak işlemci teknolojilerini yüksek tutmuş.

Samsung Galaxy S8 3D Touch Destekli Gelebilir

İşlemci seçimlerinde Intel’in i7 serisini ve 13 inç ekran modellerinde de yine Intel’in i5 işlemcilerini kullanacağı da belirtildi. Fakat henüz i7 ve i5 serisinin 7.nesil işlemcilerden mi olacağı yoksa 6.nesil işlemcilerden mi olacağı kesin değil.

İşlemcilerden sonra gelelim bir diğer teknik detaya yani serinin Ram miktarlarına. Ram miktarı konusunda ise Samsung Notebook 9 serilerinin minimum 8 GB Ram miktarına maksimum ise 16 GB Ram miktarına sahip olacağı belirtiliyor. Ram teknolojisi olarak ise DDR4 düşünüldüğünü de belirtelim.

Samsung Notebook 9

Artırılabilir SSD Seçeneğiyle Apple MacBook’a Yeni Rakip

Hafıza konusunda ise Samsung Notebook 9 SSD çözümleri ile beraber gelecek. Tahmini olarak 256 GB SSD modelinin standart olacağı yeni serilerde artırılabilir hafıza kullanılacağını da belirtelim. Bu yönü ile beraber Apple’ın MacBook serisine de rakip olması beklenen ürünün hafızasının ne kadar yükseltilebildiği konusunda ise net bir bilgi olmadığını da belirtelim.

Samsung Notebook 9

Hızlı Şarj Desteği ve Parmak İzi Okuyucu

Şimdi birazda Samsung Notebook 9 için düşünülen ekstra özelliklere gelelim. Yeni serinin ekstra olarak parmak izi teknolojisini bulunduracağı belirtiliyor. Üstelik parmak izi okuyucusunun klavye bölümünde olması da bekleniyor. Fakat henüz net bir bilgi yok.

Parmak izi sensöründen sonra bir diğer ekstra özelliğin ise hızlı şarj desteği olacak. Kasayı daha ince yaptığı için pil kapasitesini biraz düşürecek olan Samsung’un bu açısı kapatmak için 1 saat içerisinde tam şarj olabilen bir seriyi kullanıcılara sunacağı bekleniyor. Yani USB Type-C ile hızlı şarj desteğini de bulunduracağını da söyleyelim.

yeni Samsung Notebook 9

Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Samsung Notebook 9 serisinin şu an için çıkış tarihi konusunda net bir bilgi yok. Samsung tarafından işaret edilen bir çıkış tarihi de yok. Fiyat konusunda da genel olarak durum aynı. Fakat rakip MacBook’un 10 bin TL gibi rakamlara çıkan fiyatından daha düşük bir rakam beklendiğini de söylemek gerekiyor.

Tüm bunlarla beraber Samsung Notebook 9 yeni serisinin en büyük rakibi olarak gösterilen yeni MacBook Pro bilgisayarının da özelliklerini incelemek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here