Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung S21 ve S21 Plus Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı

Samsung S21 ve S21 Plus Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı

Samsung S21 ve S21 Plus modellerindeki pil değişecek. Yeni pillerin kapasiteleri nasıl olacak?

-

Amiral gemisi akıllı telefonlara ayrı bir ilgi gösteriliyor ve bu telefonlar ayrı bir yerden değerlendiriliyor. Kullanıcılarla olduğu kadar markalar için de aynı şey geçerli. Mesela Samsung için şu an en önemli akıllı telefonlar arasında Samsung S21 ve S21 Plus modeli var.

Telefonların geliştirilme aşamasına çoktan giriş yaptığı biliniyor çünkü yeni akıllı telefonların bilgileri bile ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak telefonların pil kapasiteleri.

Samsung S21 ve S21 Plus Pil Kapasiteleri Nasıl?

Yeni telefonlarda yer alacak pil kapasitesinin nasıl olacağı 3C sertifika sitesinde gözüktü. Sertifikaya göre yeni telefonların içerisinde yer alan piller, tahmin edildiği kadar büyük olmayacak. 5000 mAh değerinde pillerin bile çok sık göründüğü akıllı telefonlar varken Samsung S21 ve S21 Plus ikilisinde daha düşük pil kapasiteleri bulunacak.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S10 Lite One UI 2.5 Güncellemesini Aldı

İlk telefon Samsung S21 olacak ve bu telefonun seri numarasının SM-G991 olacağı söyleniyor. 3C sertifikası içerisinde de seri numarası gizlenmiş durumda. Bu seri numarasında akıllı telefonun içerisinde yer alacak pil 3.880 mAh kapasitesinde olacak.

3.880 mAh, standart seviyedeki orta segment akıllı telefonlarda bile olan pil kapasitesi. Hatta 4000 mAh yeni sınır olmaya başladı. Tabii ki iPhone gibi istisna olan telefonlar var. İkinci olarak ise Plus karşımızda olacak.

Samsung S21 ve S21 Plus

Samsung S21 Plus isimli akıllı telefonda da kod numarası SM-G996 olacak. Plus akıllı telefon olması, haliyle bu telefonun pil kapasitesinin de daha yüksek olacağı anlamına geliyor. Sertifikalara göre Plus içerisindeki pil 4.660 mAh olacak.

Bir amiral gemisi telefonu için yine düşük bir değer. Pil kapasitesi çok yüksek olmadığı zaman telefon uzun süre dayanmayacak diye bir durum ise yok. Orta seviyede 6000 mAh üzerinde pilleri olan telefonlar bile var ama piller yanında işlemci ve işletim sistemi uyumu da çok önemli.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Buds Plus İçin Güncelleme Zamanı!

Yeni Galaxy S21 ve S21 Plus daha düşük kapasiteli piller kullanıyormuş gibi gözüküyor olsa da bu telefonlar daha uzun süre dayanım gösterecek şekilde optimize edilmiş olabilir. Telefonlar tanıtılında anlayacağız.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

EBA Mebbis Oturumu Doğrulanamadı Sorunu ve Çözümü

EBA, son yıllarda en aktif kullanılan eğitim platformlarından biri haline geldi. Başta bir zorunluluk olarak kullanıldığı düşünülen eğitim platformu, pandeminin etkisi ile...

EBA Bedava İnternet Alma – Tüm Operatörler

Uzaktan eğitim sistemi EBA, koronavirüs salgını devam ettiği sürece gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Uzaktan eğitim sistemi devam ediyor ama bunun...

Android 12, Üçüncü Taraf Uygulama Mağazalarının Kullanımını Kolaylaştıracak

Uygulama mağazaları genellikle duvarlı bahçeler olarak tanımlanır, ancak bazı duvarlar diğerlerinden daha yüksektir. Google, önümüzdeki yıl Android 12'den itibaren akıllı telefonlarda üçüncü...

Google, Önümüzdeki yıl Uygulama İçi Satın Almalarda Kesinti Yapacak

Bildiğiniz gibi Google, Play Store'daki çoğu uygulamada uygulama içi satın alma işlemlerinden %30 komisyon alıyor ve şirket şimdi 30 Eylül 2021'den itibaren...

Huawei Watch Fit İncelemesi – Alınır mı?

Huawei, akıllı telefonları bir yana akıllı bileklik ve akıllı saatleriyle de kendisini göstermeye başladı. Marka bu konuda çok kararlı ve yeni ürünler...