İşletim sistemleri.
Tizen işletim sistemi.

Teknolojinin de gelişmesi ile beraber, Samsung televizyonlarda büyük bir gelişim içindedir. Bu durumda yapılan en büyük yeniliklerden birisi de, Samsung smart televizyonlarda Tizen işletim sisteminin olacağıdır. Teknoloji devi Samsung, smart televizyonlarında Tizen işletim sisteminin de bulunacağını duyurdu. Samsung ve İntel gibi büyük şirketlerin de yer aldığı bir grup tarafından geliştirilen Linux tabanlı Tizen işletim sistemi, artık smart televizyonlarda da bulunacak. Daha önce Samsung’un Gear serisi olan akıllı saatlerde de aynı işletim sistemi karşımıza çıkmıştı. Akıllı tv ve otomobil ile destekli çalışabilen Tizen işletim sistemini bu yıl çok göreceğiz.

Tizen İşletim Sistemi

Bu yenilik ile birçok özellik, bu yıl karşımıza çıkacak. Bunların arasında, bluetooth, Wifi gibi özellikler bulunmakta. Tizen sayesinde televizyonunuz kapalı olsa bile akıllı cihazlarınızdan, televizyona erişim sağlayabileceksiniz. Tizen ile çok daha kullanışlı hale getirilecek olan smart televizyonlarınızı, başka odalarda da akıllı cihazlarınız ile izleyebileceksiniz. Bu konuda veri aktarımı gibi pek çok özellik, bu yıl bizimle olacak.

Samsung Galaxy J3 sızdırıldı

Ayrıca Samsung, Apple’ın uyguladığı politikayı uygulamayarak, Tizen işletim sistemini diğer üretici firmalar ile de kullanılabilir hale getirecek. Bu sayede Tizen işletim sistemini daha geliştirebilir hale getirecek olan Samsung, dışa bağımlı olmayı azaltma eğilimindedir. Bu konuda yapılan açıklamaların bu doğrultuda olduğu belirtildi. Firma televizyonların yanı sıra akıllı telefonlarında da bu işletim sistemini kullanarak, denenmemişi deniyor olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here