ipad-mini-vs-samsung-galaxy-note-8.0

ZDNet Kore’nin raporuna göre, bu yılın ilk çeyreğinde Samsung tablet pazar payını %23 arttırmıştır. İsmi açıklanmayan Kore’li dev senior executive’ler ilk çeyrekte 14 milyon tabletin sevk edildiğini bildirmiştir.

Yukardaki satış rakamları, bir önceki çeyrekten 200,000 daha yüksektir. Ocak CES devam ederken şirketin Samsung Galaxy Tab Pro sanatçısı ve Galaxy Note Pro 12.2’yi tanıtması pek sürpriz olmamıştır. Samsung 2013’te toplam 40 milyon tablet satmıştır. Samsung’un son açıklamasına göre; tablet pazarında hala Apple’ın gerisindedir ve bunun %30’u iPad ailesin hakimiyeti altındadır.

Koreli firma bu yıl 100 milyon tablet sevk ederek Cupertino merkezli rakibini alt etmeyi hedeflemektedir. Üretici tabletleri her çeşit sahada geliştirerek ulaşmayı planlamakta – girdisinden- Samsung Galaxy Tb 3 Lite gibi giriş seviyesi cihazlar ve Galaxy Note 12.2 LTE gibi tam donanımlı ve tam boy modeller gibi. Yeni piyasaya sürülen Smasung Galaxy Tab 4 ailesi şimdiye dek bu iş stratejisinde olunduğunun bir göstergesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here