Samsung Telefon Kameralarını Yenileyebilir

Samsung CMOS sensör kullanımı konusunda yeni kararlar alabilir? Markanın bu konuda düşünceleri neler? Sensörler değişiyor mu?

0
33
Samsung CMOS sensör

Akıllı telefon sektörünün en iddialı markası konumunda olan Samsung, özellikle Android kısmında sektöre yön veren marka olarak değerlendiriliyor. Her ne kadar son yıllarda rakipler artmış olsa da markanın bu yönde değerlendirilmeye devam ettiğini biliyoruz.

Ortaya atılan son iddialar ise Samsung’un bu durumun hakkını vereceğini ve markanın kamera sistemleri konusunda bambaşka bir yenilikle kullanıcıların karşısına çıkacağını gösteriyor. İddialara göre marka, yeni CMOS sensör sistemi üzerinde çalışıyor.

Samsung CMOS sensör Boyutunu Arttırabilir

Akıllı telefonların kameralarında yaşanan en büyük sorun alan sorunu. Tasarımdan ödün vermemek ve telefonların daha da incelmesi için kameralar ve sensörlerde küçülüyor. Bu durumu aşmak için çok sayıda kamera kullanılıyor olsa da bazı durumlar bunun bile yeterli olmadığını görüyoruz.

İddialara göre Samsung bu durumu fark etti ve marka Note 10 modelinden itibaren bu durumu değiştirmek için yeni adımlar atacak. Markanın yeni akıllı telefonlarında tasarımdan ödün vererek kameraları yeniden öne çıkaracağı söyleniyor.

Samsung CMOS sensör

Bunun için CMOS sensörlerinin boyutlarında bir artış yapılacağı ve daha büyük CMOS sensörler kullanılacağı konusunda bilgiler var. Böyle bir seçim yapılması, telefonun biraz daha kalınlaşmasına neden olacak. Kasa kısmında herhangi bir değişiklik olmasa da telefon mecburen daha kalın olacak.

Fakat daha geniş bir CMOS sensör kullanılması, kameranın yeteneklerinin çok daha artması anlamına geliyor. Aslında bunun için yazılım güçlendirmesi de yapılabiliyor. Fakat her ne kadar yazılımlarla beraber CMOS yetenekleri artıyor olsa da donanımsal bir artış sunulmadan tam olarak istenen karşılanmıyor.

Samsung için böyle bir değişiklik yapılması, kamera konusunda yeniden yön veren marka konumuna gelme ayrıcalığını sunabilir. Tabii ki henüz konuya ilişkin kesin bilgiler yok. Kesin olarak böyle bir tercih yapılacak demek yanlış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here