Ana Sayfa Akıllı Telefon Samsung Telefonlarına Reklam Entegre Edecek!

Samsung Telefonlarına Reklam Entegre Edecek!

Xiaomi'nin can sıkıcı reklam stratejisine Samsung da dahil olacak gibi duruyor...

-

Kısa bir süre önce Xiaomi, MIUI arayüzüne reklam entegre etmişti. Bundan dolayıda kullanıcılarından büyük eleştiriler aldı. Şirket ilerleyen zamanlarda buna sınırlamalar getirse de reklam büyük bir sorun haline geldi. Şimdi ise Samsung bu yolu izleyecek gibi duruyor.

Şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, Xiaomi’nin yolundan gidiyor.  1 Ekim 2019’da EUIPO’ya (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) sunulan bir ticari marka başvurusuna göre, Samsung, akıllı telefonlar ve tabletler için geçerli olacak bir başvuruda bulundu.

Patent, reklamcılık hizmetleri için geçerli olan Samsung Mobile Ads ticari markası isminde geliyor. İsminde de anlaşılacağı gibi, Samsung’un mobil reklamcılıkta şansını denemek istediği açık.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi, reklamcılıkta yeni değil. Şirketin şu anda akıllı TV’leri için Samsung Ads programı var. Bu Akıllı TV reklamlarını devre dışı bırakma seçeneği olsa da, TV’nin ‘şartlar ve koşullar’ menüsünde gizlice duruyor.

Samsung Telefonlarına Reklam Entegre Edecek!

Kısacası, Samsung bu seçeneği bulmanın ve devre dışı bırakmanın kolay olmayacağını garanti etti. Samsung bu stratejiyi mobil reklamları için de yeniden oluşturmaya çalışırsa can sıkıcı olur.

Çin devlerinin sürekli artan rekabeti nedeniyle Samsung’un stratejisi son birkaç ay içinde değişti. Şirket, Asya ve Avrupa’da en az bir orta menzilli cihaz üretiyor. Yeni tanıtılan Galaxy M30s‘in bile Avrupa’da çok yakında mağazalardaki yerini alması bekleniyor. Piyasadaki o kadar çok cihazla, Samsung, cihazlarında mobil reklam fikrini düşünüyor olabilir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi 9T, MIUI 12 Güncellemesi Aldı

Daha önce sadece kapalı beta sürümünde mevcut olan Xioami'nin kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü MIUI 12, şimdi bazı Mi 9T telefonlarına (Bazı ülkelerde Redmi...

2020’nin En İyi Android Televizyonları

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok...

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

En İyi Savaş Oyunları 2020

Oyun severler ya da en iyi oyunlar neler gibi detayları öğrenmek isteyenler için en iyi 10 savaş oyunu haberimii okumaya devam edin.

2020’nin En İyi Bedava Android Yarış Oyunları

Yarış oyunları, hız tutkunları için vazgeçilmez. Hırsı ve kıyasıya rekabeti yansıtan oyunlar hayatımızda büyük bir yer sahibi. Bu yüzden 2020'nin en iyi...