Samsung Electronics Türkiye, ülkemiz için Galaxy Note 7 modeli iptal edilmesi hakkında kullanıcılara bir çok detayı açıkladı.

Bilindiği gibi Galaxy Note 7 batarya probleminden dolayı yenilenmiş ancak yenilenen modellerde de sorunların devam etmesi halinde Samsung, Galaxy Note 7 model cihazlar tamamen iptal edilmişti.

Ülkemizdeki Galaxy Note 7 kullanıcıları cihazlarını nasıl iade edecekler ve nasıl bir değişim programına girecek ve nasıl bir işlem yapacaklar? Samsung Türkiye tüm soruları cevapladı.

Note 7 sahipleri nasıl iade edecek?

Operatör haricinde Galaxy Note 7 satın alan kullanıcılar faturaları ile beraber Samsung Servis Merkezi‘ne giderek hem Galaxy Note 7 hem de cihaz için aldığı aksesuarları iade ederek parasını geri alabilecek.  Ayrıca Note 7 modelinden Galaxy S7 Edge‘e geçiş yapılabilecek. Bu geçiş işlemi ile Samsung kullanıcılara 600 TL bir ücret ödeyecek.

Galaxy Note 7’nin güncellenen yeni değişim programı 18 Ekim 201611 Kasım 2016 tarihleri arasında devam edeceği belirtildi.

Operatörden Galaxy Note 7 alan kullanıcılar ne yapacak?

Kontratlı bir şekilde bir operatörden alındığı zaman cihazı aldığınız noktaya götürerek ger iadesini yapabilirsiniz. Kontrat için hiçbir ceza ödemeden iptal yapılacak. Ayrıca müşteri hizmetlerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cihazını değişim için Samsung’a teslim eden kullanıcılar için durum ne?

Galaxy Note 7‘nin ilk değişim programı olan Note 7 ile yenilenmesini talep eden kullanıcılar teslim ettikleri noktaya giderek para iadesi ve ya Galaxy S7 Edge modeli ile değişim yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here