Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung ve LG, Akıllı telefonlar İçin Taşınabilir Monitör Tasarlıyor!

Samsung ve LG, Akıllı telefonlar İçin Taşınabilir Monitör Tasarlıyor!

İki de firma taşınabilir monitörler için çabalıyor!

-

Akıllı telefon uygulamaları sayılamayacak kadar geniştir. Oyun oynamaktan film izlemeye, yazmayı ve çalışmayı sürdürebilecek kadar uygulamalar çoktur. Ancak, bir akıllı telefon ekran klavyesinde uzun süre yazmak genellikle zordur. Yani bir masaüstü bilgisayarda olduğu kadar kolay ve kesintisiz değildir.

Bununla birlikte, akıllı telefonların masaüstü olarak kullanımını kolaylaştırmak için Samsung ve LG‘nin akıllı telefonlar için taşınabilir bir monitör geliştirmek üzere bir monitör tasarladıkları bildirildi. Monitörler, kullanıcıların masalarının dışında olsalar bile, daha büyük ekranı kullanarak akıllı telefonlarının bilgi işlem gücünü tam potansiyele kadar kullanabilmeleri için tasarlanmış.

Yaklaşan bu taşınabilir monitörler hafif bir tasarıma sahip olacak ve hem kablolu hem de Bluetooth bağlantıları üzerinde çalışacak. Bu fikrin arkasındaki temel amaç, hareket halindeki içeriği izlerken, fotoğrafları / videoları düzenlerken veya bazı işleri yaparken daha iyi bir deneyim için kullanıcılarına daha büyük bir ekran sağlamak.

Şirketler, akıllı telefon ekranını daha büyük bir ekrana dönüştürmek için farklı yöntemler denediler. Google, Android 10‘da yeni bir Masaüstü Modu tanıttı. Bu mod, temel olarak kullanıcıların akıllı telefonlarını geniş bir ekrana bağlamasına ve işlerini verimli bir şekilde yapmalarına olanak tanıyor.

Samsung, cihazlarında bir süredir üzerinde çalıştığı benzer bir DeX Modu çıkardı ve Koreli rakibi LG, Android 10 yazılım sürümünde de benzer bir deneyim yaşattı. Ancak, bu yeni akıllı telefon ekranı özellikle akıllı telefonlar için tasarlanmış taşınabilir monitörler getirecek. Samsung ve LG’nin taşınabilir ekranlarında yerleşik bir klavye bulunmayacak ve kullanıcıların kendi çevre birimlerini bağlamaları gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google’dan Samsung’a Uyarı!

Google, Android platformunda Linux çekirdek kodlarını değiştirmek için önde gelen mobil üreticilerinden bazılarını çarptı. Google'ın Project Zero güvenlik ekibine göre, birkaç telefon...

LG’den Yeni K Serisi!

MWC 2020 artık bu yıl gerçekleşmeyecek olsa da, akıllı telefon duyuruları devam edecek ve bunlar hakkında rapor vermek için burada olacağız. LG,...

Microsoft, Android İçin Birleştirilmiş Office Uygulamasını Başlattı!

Microsoft sessizce tüm düzenleme uygulamalarını (Word, Excel, PowerPoint ve OneDrive) birleştiren yeni bir Office uygulaması yayımladı. Yeni uygulama artık Google Play Store...

İOS Gmail Güncellemesinde Yeni İyileştirmeler!

Google, son birkaç aydır Gmail'e birçok yeni özellik ekliyor. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, birçoğu yalnızca bir veya iki şey eklese...

Lenovo H10 Pro True Wireless Earbuds – Fiyatı ve Özellikleri!

Lenovo, HT10 Pro kulaklıklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kablosuz kulaklıklar EQ teknoloji desteği ile gelecek ve şirketten uygun fiyatlı bir teklif olacak.