Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Samsung ve Spotify Ortaklığı Açıklandı

Samsung ve Spotify Ortaklığı Açıklandı

Ünlü müzik platformu Samsung ile yaptığı ortaklığı bugün resmen açıkladı...

-

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefonunu Galaxy Watch‘u ve Galaxy Home adlı Bixby ile gelen akıllı hoparlörü tanıttı. Koreli şirketin birçok cihazda kesintisiz müzik deneyimi sağlamak için Spotify ile birlikte çalıştığı bir ortaklık duyurusu da bugün ortaya çıktı.

Spotify CEO‘su Daniel Ek bir basın açıklamasında anlaşmayla ilgili bazı detayları açıkladı. Tüm yeni Samsung akıllı telefon sahipleri Samsung Smart Switch‘te Spotify uygulamasına sahip olacak ve müzik hizmetini başlattıklarında hemen iki hesap bağlamaları istenecek.

Spotify’ın şu anda 35 milyondan fazla şarkı veritabanı var ve şimdi Daniel Ek’e göre bunlar akıllı tv ve akıllı hoparlörler üzerinden de çalınabilir. Aynı zamanda Galaxy Home artık öncelikli olarak Spotify’da ve daha sonra Samsung Music’te müzik arayacak.

Samsung ve Spotify Ortaklığı Açıklandı

Örneğin, müzik çaların veya TV’nin çalıştığı odanın dışındaysanız telefonunuzu dinlemeye geçmek isteyip istemediğinizi sorabilecek bazı özellikler de vardır. Müzik platformu Spotify, Samsung cihazlarını Wi-Fi ağı üzerinden tespit edebilecek ve akıllı telefonun kilitli ekranı ile oynatma kontrollerini de etkinleştirecektir.

30 Haziran itibarıyla Spotify’ın 83 milyon ödeme yapan abonesi ve 180 milyon aylık aktif kullanıcısı var. Müzik platformunun 65. sürümü piyasada mevcut olu en büyük albenisi size özel parçaları öneren kişiselleştirilmiş bir Keşfet parça listesi içeren özelliğinde 2 milyar farklı çalma listesi bulunmasıdır.

Kaynakgsmarena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here