tizen store mağazası hizmete açıldı

Akıllı telefon modelleri ile sektörün ileri gelen firmalarında olan Samsung, Tizen’li yeni akıllı telefon modeli olan Z2 ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tizen Z2 ismini alacak olan akıllı telefon modeli, amiral gemi modeli olmaya oldukça uzak. Sony tarafından çıkarılan Z serisi ile aynı isimde olan ancak donanımsal anlamda aynı seviyede olmayan bu iki seri, isimleri dolayısı ile birbiri ile karıştırılabilmektedir.

Samsung’un Z serisini özel kılan etken, bu seride Tizen işletim sistemini kullanılıyor olmasıdır. Z1 modelinden sonra Z2 için kolları sıvıyan Samsung, çıkan görsellere bakarak konuşursak Z2’yi Galaxy S3’e benzetmiş olduğunu görmekteyiz. 1 GB RAM ve 2000 mAh değerinde batarya ile gelecek olan Samsung Tizen Z2 modeli, Tizen 3.0 sürümünü kullanacak.

Ekran çözünürlüğü 540 x 960 piksel olacak Tizen Z2, TFT – LCD bir ekran ile kullanıcının karşısına çıkacak. Tizen Z2 modelini 2015 yılının yarısı bitmeden göreceğiz diye umuyoruz. Bakalım Samsung, Tizen Z2 model ile diğer modellerinde görmüş olduğu ilgiyi kullanıcılardan görebilecek, tüketiciden tam not alabilecek mi?

İddialı akıllı telefon üreticisi olan Güney Koreli firma Samsung, Android işletim sistemini bu serisinde kullanmayarak farklı bir deneyim imkanını kullanıcılarına sunmaktadır. Bu deneyim ne derece başarılı ve etkili olacaktır, Samsung’un bu seri ile amaçladığı nedir ilerleyen zamanlarda daha net bir şekilde öğrenebileceğiz. Tizen Z2, kullanıcısı ile buluşmaya gün sayan ve fiyatı henüz bilinmeyen akıllı telefon modelleri arasında yerini almaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here