Samsung, yaptığı son açıklamalarda yeni telefonu olan Samsung Z2 modelinin Türkiye’de de kullanıma sunulacağını belirtti.

Samsung’un yeni işletim sistemi olan Tizen‘in geliştirilerek kullanıcılara sunulması ve kullanıcıların bu deneyimi yaşaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Samsung, bu yeni işletim sistemini ilk olarak Z serisi modellerinde kullanmaya başladı. Teknoloji devi bu kez karşımıza Samsung Z2 modeliyle geliyor. Yeni model Tizen adı verilen işletim sistemini kullanıcılara sunacak.

Samsung Z2

23 Ağustos Tarihinde Tanıtılacak

İki gün sonra tanıtılması düşünülen yeni modelin bir çok ülkede piyasaya sürüleceği belirtildi. Samsung, yaptığı açıklamalarda yeni telefonunun hangi ülkelerde satışa çıkaracağını ifade etti. Yapılan açıklamalarda  Suudi Arabistan, Bangladeş, Nijerya, Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Türkiye, Güney Afrika, Endonezya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi çeşitli ülkelerde satışa sunulması belirtildi. Yeni telefonda bulunan en dikkat çekici özellik modelin 70 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacağı yönünde

Samsung Z2 Özellikleri şöyle karşımıza geliyor;

  • 1 GB RAM
  • 8 GB depolama alanı
  • 3.97 inç LCD ekran
  • 5 MP arka kamera
  • 1.500 mAh pil
  • LTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.0, USB 2.0 ve Wi-Fi 802.11 b/g/n

Özelliklere bakacak olursak oldukça uygun bir fiyata oldukça kaliteli bir telefona sahip olabileceğiz. Samsung içerisinde bulunduğumuz yılda oldukça başarılı bir gelir elde etti. Hatta tarihinin en karlı yılını geçirdiğini söyleyebiliriz. Böyle olunca da teknoloji devi yeni telefonlarını bir an önce piyasaya sürüp başarılarına yenilerini de katmanın peşinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here