Dev firmaların kıyasıya rekabeti son gaz devam ediyor. Dünya çapında yer alan dev firma Samsung, yeniliklerine son hız devam ediyor. Samsung, yeni modelleriyle hızlı çıkışlar yapmaya devam ettiği bugünlerde de Süper Amoled ekranlı Galaxy Tab S serisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Galaxy Tab S Özellikleri

galaxy tab s

Samsung’un Galaxy s serisi tabletinin modeline ait sızıntı bilgileri güvenilir kaynakları arasında yer alan OnLeaks tarafından açığa çıkmaya başladı. Tam olarak resmiyet tarihi bilinmeyen fakat Haziran ayı olması beklenen Galaxy Tab 2 modelinin olduğundan daha ince ve gayet şık olmasının yanı sıra 6.1 mm’lik iPad Air 2 modelinden daha ince ve kaynağın verdiği bilgiler dâhilinde 5.5mm kasa bulunması beklentiler arasında yer alıyor.

Samsung, tasarım modeli aşamasında Galaxy S6’dan esinlenerek Galaxy Tab S2 modelinde ekran boyu 9.7 inç büyüklüğüne sahip olması, ekran çözünürlüğünde 2048×1536 olması yönünde. Galaxy Tab S serisi modeli üzerinde 4.3 görüntü formatı yer almasının yanı sıra 64 bit sekiz çekirdekli Exynos işlemci ile güç verecek.

Samsung Gear S İçin iOS Müjdesi Verdi

Samsung, yeni çıkaracağı modeli Galaxy Tab S2’de tüm bu özelliklerin yer almasının yanı sıra 3 GB RAM, artırılabilir özellikte 32 GB depolama, 8 MP arka kamera, 2 MP ön kamera kapasitesi ve SIM kart girşi yuvası model üzerinde yer alacak.

Samsung, yeni modeli Galaxy Tab 2’nin 9.7 inçlik modeline ek olarak 8 inç ekrana sahip olacak yeni bir model daha hazırladığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.