Galaxy Gear serisiyle akıllı saat pazarına hakim olan Samsung yeni modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Gelecek saatlerin en büyük özelliği akıllı telefondan bağımsız olarak çalışacak olması.

2013‘ün Eylül ayında tanıttığı Galaxy Gear ile akıllı saat pazarının oluşmasında ilermele kaydeden Samsung, zaman içerisinde yeni modellerle seriyi genişletti. İlk saatinde Android işletim sistemini tercih eden Koreli şirket, Şubat ayında tanıtılan ikinci nesil Galaxy Gear‘da ve Galaxy Gear Neo‘da Tizen işletim sistemini kullandı. Son gelen haberlere göre, Samsung büyük çaplı değişiklikler barındıran yeni bir modelini daha duyurmaya hazırlanıyor.

galaxygear-news1400960773

 

Telefondan bağımsız SIM kartlı model

Wall Street Journal‘ın haberine göre, şirketin hedefinde akıllı telefonlardan bağımsız olarak çalışacak bir akıllı saat modeli var. Hali hazırdaki ürünlerin tamamı Samsung akıllı telefonlara bağlı olarak kullanılabiliyor. İsmi açıklanmayan kaynakların verdiği bilgilere göre, hazırlanan yeni akıllı saat kendi SIM kartına sahip olacak. Böylece, akıllı telefon gereksinimi olmadan telefon çağrıları yapabilecek, e-posta alıp gönderebilecek, fotoğraf paylaşabilecek.

Samsung Yeni T5 İsimli Harici SSD'sini Ortaya Çıkardı

Bu yaz piyasada olucak iddiası

İddialar yeni saatin bu yaz içerinde tanıtılacağı yönünde. Tahminler ise Haziran ve Temmuz aylarını gösteriyor. Akıllı saat pazarının yüzde 70‘inden fazlasına sahip olan Samsung‘un bu yeni model ile mevcut payını daha da artırması bekleniyor. Bakalım şirketin ismi belirsizliğini koruyan yeni saati ne zaman ortaya çıkacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here