samsungun-urettigi-en-ince-telefon-olan-galaxy-a7-ile-tanisin

Samsung Galaxy A7 Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi tarafından  bilgiler onaylandı.

Samsung’un A serisinin yeni temsilcisi olan A7 diğer üyeler olan A3 ve A5 ten biraz daha büyük gözükse de bir çok benzeyen yanlarının olduğunu söyleyebiliriz. Gerçi henüz Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmedi fakat Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi tarafından bilgiler onaylanmış oldu.

Cihaz büyük bir ekrana sahip, 5.5-inç 1080p olmasının yanında 150.9 x 75.9 x 6.3 mm boyutlara sahip olacak. Galaxy A5 ve Galaxy Alfa‘nın 6.7mm  olduğunu düşünürsek Galaxy A7 Samsung’un en ince akıllı olacak.

Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi Galaxy A7 1.5 GHz hızında bir 64-bit,  octa-core Snapdragon 615 işlemci ye sahip olduğunu da doğrulamış oldu. Diğer özellikleri arasında LTE bağlantısı, 13 MP (12 MP değil) LED flaşlı arka kamera, 5 MP ön kamera, 2 GB RAM ve 16 GB sabit hafıza sahip olacak. İlgi çeken bir ayrıntı ise cihazda Android 4.4.4 Kitkat işletim sistemi olacağı.

Böylece Çin’de onaylanmış olan cihazın Çin de Galaxy A7 adı ve SM-A7009 model numarasına sahip olduğu kesinleşmiş oldu. bu kadar bilginin piyasaya kesin olarak sızdıktan sonra Samsung tarafından resmi bir açıklamanın da gelmesi an meselesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here