Samsung, geçtiğimiz günlerde Seul Interbattery 2015 Expo’da (Güney Kore) ‘’stripe’’ (şerit) ve “band“(bant) adını verdikleri iki yeni batarya ile teknoloji meraklılarının karşısında çıktı.

Tanıtımda henüz prototip aşamasında olan bu bataryaların test süreçlerinin çok iyi ilerlediği, kullanıldıkları bazı telefonlarda şarj ömrünü %50 oranında arttıracağı belirtildi.

Yapılan açıklamalara göre bu bataryaların özellikleri oldukça fazla. Hatta bataryaların hayatımızı nasıl kolaylaştıracakları konusunda üreticilerin bile henüz keşfedemedikleri özellikler mevcut.

Öncelikle bu esnek bataryaları 50.000 kere katlayıp bükmedikten sonra kırmamız imkansız. Akıllı saat ve fitness takip cihazı olarak kullanma şansımız var. Ayrıca üretim tiplerine göre kolye, saç bandı, yaka aksesuarı ve daha birçok şekilde kullanabilmeniz de mümkün olacak.

Giyilebilir teknolojilerin her geçen gün hızla geliştiği bu dönemde batarya ve pillerle ilgili yapılan çalışmalar oldukça sınırlı. Samsung yapmış olduğu bu çalışma ile piyasayı oldukça hareketlendireceğe benziyor.

samsung-stripe-batarya

 

Girmiş olduğu alanlarda yüksek bir başarı çizelgesi sahibi olan, hatta Apple’ın iPhone 6S’te kullandığı  yeni A9 chipset’inin yapımcılarından biri olan Samsung, eğer beklentileri karşılarsa akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri olan şarj ömrü problemini de büyük oranda çözmüş olacak.

Henüz piyasaya giriş tarihi hakkında net bir bilgi verilmeyen bataryaları büyük bir merak içerisinde bekliyoruz. Umarız başarılı bir çalışma olur ve tüketiciyi memnun eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here