Her ne kadar tam olarak gelişimini tamamlamayan Windows Phone işletim sistemi yükselişine devam ediyor, tüm dünyada en çok kullanılan 3. İşletim sistemi olarak bilinen Windows Phone işletim sistemi için bugün resmi bir uygulama yayınlandı.

Seçmen Sorgula.

Bildiğiniz üzere 10 Ağustos tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimleri yapılacak, ancak seçmenler adaylar nerede oy kullanacaklarını bilemez vs diye sorunlar çıkmaması için YSK yeni bir Windows Phone uygulaması yayınladı.

Dilerseniz resmi açıklamayı sizlerle beraber paylaşalım, uygulamayı en alt taraftan indirebilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması”

Bu uygulama ile;
Yurt içinde ikamet eden seçmenler;
- Askı dönemi içerisinde kişi, kendisinin, aynı hanede oturan yakınlarının ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görüntüleyebilir; askı dönemi sonrası kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının oy vereceği sandık alanı bilgilerini sorgulayabilir.

- Seçim dönemleri dışında kişi, kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının seçmen kütüğünde kaydının bulunup bulunmadığını kontrol edebilir.

Yurt dışında ikamet eden seçmenler;
- Yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığını, kayıtlı ise hangi dış temsilcilikte kaydının bulunduğu, açık adres bilgilerinin bulunup bulunmadığı bilgilerini kontrol edebilir
Gizlilik Şartları eklendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here