Sharp, 2019’da Apple iPhone için OLED Ekran Üretecek

0
6

Dünyanın birçok yerinde OLED ekranların yer aldığını söyleyen bir konuşma yapan Sharp, OLED üretim hattına 864 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. Sharp, geçtiğimiz yıl iPhone parça üreticisi Foxconn tarafından satın alındı ​​ve 2019 yılında Zhengzhou Şehrindeki bir Foxconn tesisinde üretime başladığı söylentileri yayınlandı.

Bu, tüm iPhone ünitelerinin yarısının monte edildiği fabrika oluyor, bu nedenle panellerin nerede kullanılacağı gayet açık.

Apple‘ın bu yıl hem bir LCD ekrana sahip bir iPhone 7s ve bir iPhone 7s Plus üretmesi bekleniyor. Buna ek olarak, cihazın onuncu yıldönümü yılı olduğu için Apple, Apple iPhone 8 olarak adlandırılan bir premium model hazırladığı yönünde söylentiler dolaşıyor.

Birçoğunun 2017’de bir OLED ekranıyla donatılacağına inandığı bu birim. 2018’de tüm iPhone modelleri en son gelen güncellemelere göre OLED panellerini kullanacak.

Bu yılki iPhone 8 için, Apple‘ın rakibi Samsung ile 100 milyon OLED panelinin teslim edilmesi için çağrıda bulunduğu bildirildi. Sharp’ın OLED hattının 2019 yılına kadar çalışmaya başlaması beklenmemekle birlikte, Apple‘ın 2018 yılının sonuna kadar paneller için Samsung‘a bağımlı kalacağına dair önceki raporlar doğrulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here