Sharp Aquos R

Japon teknoloji devlerinden biri olan Sharp, birçok büyük marka ile yaptığı anlaşmalarla beraber elektronik alanında kendisini kanıtlamış bir marka olsa da firmanın artık yeni alanlara giriş hazırlığı içerisinde olduğu da sıkça konuşuluyordu. Uzunca bir süredir akıllı telefon alanına giriş yapmak isteyen ve sürekli yeni iddialarla bu alanda kendisini gösteren marka sonunda beklenen haberi verdi. Sharp Aquos R akıllı telefonlarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Sharp Aquos R

Sharp Aquos R Tasarımında Nasıl Detaylar Öne Çıkıyor?

Genel tasarımda yuvarlak hatalara sahip olduğu gözlenen akıllı telefonun hem arka hem de ön kısımda cam detayları dikkat çekiyor. Arka bölümde köşeye konumlandırılmış olan geniş tek bir arka kamera kullanımına yer veren Sharp Aquos R akıllı telefonunun genel tasarımının sade ama bir o kadarda şık olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Sharp Aquos R

Sharp Aquos R Ekran Özellikleri

Sharp Aquos R tam anlamıyla üst seviye akıllı telefon sınıfları arasında gösterilmekte. Telefonun ekran kısmında da oldukça başarılı teknolojiler kullanılmış durumda. 5.3 inç ekran boyutunda sahip olan telefonun ekran özelliklerinde ilk dikkat çeken IGZO LCD panel oluyor.

Sharp Aquos R

Akıllı telefonlarda çok sık görmediğimiz bu panel türü serinin hem çok daha net görüntü vermesini sağlıyor hem de görüntü çözünürlük desteği arttırılıyor. Çözünürlük değeri olarak 2K desteği sunan telefonun 120 GHz ekran yenileme hızı olması da büyük bir artı. iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alması beklenen yüksek yenileme hızının ilk olarak bu seride uygulanacağını görmüş olduk.

Sharp Aquos R Teknik Özellikleri

Geçelim teknik detay kısmında. Teknik özellikler konusunda da beklentilerin çok üzerinde üst seviye bir ürün ile karşı karşıyayız. Piyasanın en iyi serilerinden biri olan Snapdragon 835 işlemcilerini barındıran akıllı telefonlar 2.4 GHz değerine ulaşabilen bir hız değeri sunmakta.

Sharp Aquos R

İşlemcilerinin yanı sıra RAM bellek miktarı konusunda da yeni RAM teknolojisinde 4 GB bellek miktarı sunulması dikkat çeken detaylar arasında. 4 GB bellek miktarının yanında 64 GB dahili hafızayı da unutmamak gerekiyor. Genel performans konusunda kesinlikle amiral gemisi serilerin yeni bir rakibinin ortaya çıktığını söylemek yanlış olmaz.

Android Telefon, Tablet TV'ye Nasıl Bağlanır?

Sharp Aquos R Kamera Özellikleri

Sharp, yeni seri akıllı telefonlarında birçok yeni teknolojiyi kullanıcılara sundu. Bu teknolojiler arasında en çok dikkat çekeni ise kamera kısmı. Tek bir kamera kullanımı yapıyor olsa da 22.6 MP değerindeki kamera akıllı telefon kameralarından farklı olarak bambaşka teknolojiler içeriyor.

Sharp Aquos R arka kamerasında optik sabitlemeden geniş lens desteği gibi birçok özellik bulunmakta. Görüntü yansıtma özelliği gibi ekstra özelliklere de sahip olan akıllı telefonun ön kamerasında ise 16 MP değerinde kameralar kullanılmış. Yine ön kamera kısmında da geniş açılı lensler kullanılmış durumda.

Sharp Aquos R

Sharp Aquos R EMOPA Desteği

Üst segment bir akıllı telefon olması Sharp Aquos R serisinden bazı beklentilerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Sharp beklentileri karşılamak için ise kullanıcılar özel bir sanal asistan sunuyor. EMOPA adı verilen asistanın tüm komutları algılayabileceği ve kullanıcıların sesini tanıyıp kullanıcı deneyimlerini öğrenebileceği belirtiliyor. Mesela kullanıcıların yaptıkları aramalara göre EMOPA kullanıcılara özel haberler, bulundukları bölgelere göre tavsiyeler gibi birçok öneri de bulunabiliyor.

Sharp Aquos R

Sharp Aquos R Hızlı Şarj Desteği, Batarya ve İşletim Sistemi

Sharp Aquos R akıllı telefonlarında ilk dikkat çeken nokta hızlı şarj desteği. Quick Charge 3.0 desteği barındıran akıllı telefonun sunduğu batarya kapasitesi ise 3,160 mAh değerinde. Batarya kapasitesiyle dikkat çeken akıllı telefonun çok ilginç bir özelliği daha var. Telefonun şarj cihazı kullanıcı hareketlerini takip edebiliyor. Neden böyle bir detay kullanıldı? Nasıl bir fark oluşturur? Merak konusu. Ekstra olarak parmak izi sensörleri gibi sensör destekleri de bulunan akıllı telefonun işletim sistemi ise Android 7.1.1 işletim sistemi olacak.

Sharp Aquos R

Sharp Aquos R Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Japon elektronik devinin yeni seri akıllı telefonlarının tanıtımından hemen sonra telefonların ne zaman çıkış yapacağı konusunda da belli başlı bilgiler verildi. Şu an üretim aşamasında olduğu belirtilen akıllı telefonun bet tarihi verilmese de kısa süre içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Telefonun fiyatı da bu tarihten sonra belli olacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.