Siri
Siri, yeni bir fonksiyona kavuşuyor

Apple’ın sesli asistan uygulaması olan Siri, yeni bir özellikle kullanıcıların karşısında yer edinmeye başladı. Siri, günden güne gelişim göstererek, daha iyi hizmet sağlayan bir uygulama haline geldi. Önceki günlerde Türkçe öğrenen ve Türk kullanıcılarının ana dilinde hizmet vermeye başlayan Apple uygulaması, iOS’un son sürümünde daha da farklı bir boyutta yer alarak, hands-free özelliği ile daha aktif bir hizmet anlayışının içerisinde olacak.

Siri’den Eller Yukarı!!

Siri
Siri, yeni bir özellikle kullanıcılara kolaylık sağlamaya devam edecek.

Asistan uygulaması olarak iPhone akıllı telefon modellerinde kendisini gösteren Siri; iOS 8.3 sürümünde farklı bir boyuta bürünecek ve kullanıcılara daha farklı şekillerde hizmet vermeye başlayacak. Geçtiğimiz sonbaharda iOS 8 sürümüyle uygulama hayatına giriş yapan Siri’nin yeni işletim sisteminde farklı bir özelliğe bürünmesi ve gelişimini hızla sürdürmesine bağlı olarak aktif kalması nedeniyle daha farklı fonksiyonları bünyesinde barındıracağını söylersek yanılmış olmayız.

Daha önceleri de sesli komut vererek, farklı fonksiyonlarını Siri farkıyla ortaya koyan iPhone akıllı telefon modelleri, iOS 8.3 işletim sistemine gelen özelliğe kadar hoparlör seçeneğini aktif edemiyordu. Bu son güncelleme ile beraber, asistanlık uygulaması daha faali bir şekilde kendisini göstererek; bu soruna da çözüm niteliği taşıyacak bir konumda yer almayı başarmış görünüyor. Önceleri manuel bir biçimde hoparlöre geçiş yaparken; şimdilerde ise daha farklı metotlar uygulayarak, bu tarzda bir gelişimi ortaya koyabilecek bir asistan uygulamasının ortaya çıktığını gözlemleyebiliyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here