Ana Sayfa İpucu Skype Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

Skype Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

Skype hesabınızı dondurmak istiyorsunuz ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Peki, Skype hesabını dondurma gibi bir işlem var mı? Gelin sorularınızı cevaplamış olalım.

-

WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları çıktı çıkalı, Skype’ın pabucu biraz biraz dama atılmaya başlandı. Hala kullanılıyor mu kullanılıyor ve güncellemeler alıyor ama o eski popülerliği yakalamak pek mümkün değil gibi. İster istemez insanlar daha kullanışlı olan ve işleri biraz daha kolaylaştıran uygulamalara yöneliyor. Durum böyle olunca bir süre Skype kullanımına ara vermek isteyebilirsiniz ya da direkt hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabın kapatılması evet ama ya Skype hesabını dondurma mümkün mü?

Yani illa ki uygulamayı tamamen bırakmak istemesek de bir süreliğine hesabımızı dondurmak istesek bunu yapabilir miyiz? Gelin Skype hesap dondurma konusunda daha fazla bilgi verelim ve ardından hesap silme işleminin de nasıl yapılacağını anlatalım.

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir veya Dondurulur?

Skype Hesap Dondurma Mümkün Mü?

Hesabınızı dondurmak istediğiniz zaman, bunu Instagram ve Facebook gibi uygulamalarla karıştırmamanız gerekiyor. Hesabınızı dondurmanız öyle istediğiniz zaman gerçekleştirebileceğiniz bir durum değil. Microsoft kullanıcılara bir düşünme fırsatı sunuyor ama bu geçici bir süre için oluyor.

Diyelim ki hesabı dondurma kararı aldınız. Bunun için ayrı bir menü ya da seçenek kullanmıyorsunuz. Hesap kapatma işlemlerini aynen takip ediyorsunuz ve aslında hesabınızın kapatılması için istek yapmış oluyorsunuz.

Skype hesabini dondurma

İşte dondurma mevzusu da burada devreye giriyor. Hesabınızı kapattığınız an, size 60 günlük bir süre veriliyor. Bu süre tarih olarak gösteriliyor. Bu süre içerisinde hesabınıza yeniden girerseniz, bu süre zarfında hesap açılmış ve yeniden kullanıma başlamış oluyor.

Yani aslında kesin olarak dondurma fırsatı yok. Sadece 60 günlük bir süre var. Onu da aynı bir menüden yapılan ayarlamalarla değil de hesap kapatma kısmında düzenliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Skype Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Skype hesap dondurma konusu açıkladığımızı düşünüyorum. Böyle bir özellik yok ama yerine geçen 60 günlük opsiyon var. Peki, biz hesabımızı kapatmak istiyorsak ne yapmamız lazım? Bunun için izleyeceğimiz yollar neler olacak? Biz direkt hesap kapatma adımına geçelim.

 • Hesap silme Microsoft üzerinden gerçekleştiriliyor. Bunun için bir bağlantı var ve bağlantıyı kullanmanız gerekiyor.
 • Buradan hesap silme sayfasına gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın.
 • Skype’a bağlı olan hesapla oturum açacağınızı unutmayın.
Skype hesabini dondurma
 • Girdiğiniz bilgileri onaylamak için onay ekranına geçeceksiniz. Size ait olan telefon numaranızı ve mail adresinizi de seçeceğiniz ekran bu ekran olacak.
Skype hesabini dondurma
 • Şimdi doğrulama için adresinizi seçeceksiniz ve sizin seçeceğiniz adrese doğrulama kodu gönderilecek.
 • Kodu girin ve devam edin.
 • Bir nevi oturum açmış oldunuz. Yeni bir ekran karşınıza gelecek ve Skype hesap kapatma konusunda kararlı olup olmadığınız sorulacak. Bu son bir uyarı olarak gözükebilir. Size uyarılarla dolu ekranda bilgilendirmeler sunulacak.
Skype hesabini dondurma
 • Hesabınızı kapatmakta kararlıysanız “İleri” deyip devam edin.
 • Onay sayfasına geçeceksiniz. Hesap kapatma onay sayfasında önce hizmet şartlarını kabul etmeniz gerekiyor. Hizmet şartlarını da kabul etmenizin ardından bir neden seçiyorsunuz.
 • Hesabı neden kapattığınızı konusunda nedeni de seçip ardından “Hesabı Kapat” diyoruz.
Skype hesabini dondurma
 • Hesap kapatma işleme alınmış oldu. Son adımda karşınıza bir tarih çıkacak. İşte bu Skype hesap dondurma kısmında söz ettiğimiz 60 günlük dondurma süresi tarihi.
 • Bu tarihi not edin ve “bitti” deyin. Bu tarihe kadar hesabınıza geri girerek aktifleştirme yapabilirsiniz. O zaman kullanıma devam edersiniz.

Bu tarihin hemen sonrasında Skype kalıcı olarak silinmiş olacak. Hesabı silmeniz dondurmanız tamam ama bilmeniz gerekenler de var.

İlginizi Çekebilir: Instagram Nasıl Dondurulur?

Skype Hesabını Sileceksen Önce Buraya Bak

Hesabınızı silmeniz kolay ama şunu bilmelisiniz ki bu hesabı sildiğiniz zaman Microsoft hesabınız da silinecek. Microsoft hesabınızı aktif olarak kullanıyorsanız ve silinmesini istemiyorsanız, Skype destek sayfasından konuya ilişkin destek istemeniz lazım. Bu konuda size bilgi verilecektir ama çoğu zaman hesap Skype ile beraber siliniyor. Bilmeniz gereken diğer şeyler:

 • Hesap silmenizin ardından OneDrive, Outlook ve Hotmail erişimleri kaybolur. Eğer bu uygulamaları kullanıyor ve yedek alıyorsanız yedekleriniz silinir.
 • Hesabınızda yer alan kişileriniz ve bu kişilerin tüm bilgileri de hesaplarınızdan silinecektir. Kullanıcılara ait mail hesapları da buna dahil edilir.
 • Hesabınızı kullanarak satın almış olduğunuz bir hizmet varsa, bu hizmet sonlandırılır.
 • Hesabınıza bağladığınız uygulamalar varsa bunların kullanımı da mümkün olmaz.

Skype hesap dondurma ve Skype hesap silme işlemleri hakkında daha fazla merak ettiğiniz bir şey olursa yorum bölümümüz var, ortaya yazın. Cevaplamaya çalışacağız. Microsoft destek ekipleri ile görüşmek için de direkt Microsoft sitesini ziyaret etmenizi öneririm.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...