Snapchat’e yeni gelen Asyalı anime filtresi, çok kısa süre içerisinde Snapchat’ın ırkçılıkla suçlanmasına neden oldu. Gelen Asyalı anime filtresi bir çok tepkiye neden oldu.

Daha önce Facebook’un satın almak istediği ama satın alamadığı. Daha sonra ise Instagram ve Facebook‘un Snapchat‘in en sevilen özelliğini  bir nevi kopyalama yaparak kendilerine eklemeleri görülürken her kafadan Snapchat’in kullanıcısı düşecek mi? diye düşünürken Snapchat ırkçılık ile suçlandı. Başına gelmeyen kalmadı.

Yeni filtreler getiren Snapchat, en son getirdiği Asyalı filtresi ile en büyük eleştirilere maruz kaldı.

Filtreyi seçtiğinizde ağzınız ve burnunuz kapatılıyor. Daha sonra üzerine anime karakterin çizgi şeklinde göz ve burun eklemesi ile komik bir görüntü elde ediliyor. Ancak kısa süre içerisinde büyük tepkilere maruz kaldı.

6319c58cbdaab25e9750b337f2bdbf433400c025

Bu filtre herkese sunulmadan olumsuz yorumlarında gelmesi ile birlikte hemen uygulamadan kaldırıldı ve bir açıklama yaparak anime karakterlerinden yola çıkarak bu şekilde bir filtre tasarladıklarını ırkçılık gibi bir amaçlarının olmadığını belirtti.

Snapchat son zamanlarda kendi özelliklerinin kopyalanması ile birlikte bayağı bir düşünme durumuna gitti. İlerleyen günlerde ne gibi bir Snapchat göreceğiz merak konusu. Ancak Snapchat geliştirme yoluna giderek çok hızlı geliştirme için uğraştıkları söyleniliyor. Malum daha çok içeriği kopyalanabilir.

Snapchat artık filtre geliştirirken daha fazla düşünerek geliştirecek ve bir daha böyle bir suçla karşı karşıya kalmamak için animeden uzak durabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here