Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Snapchat Kullanım Oranları Belli Oldu!

Snapchat Kullanım Oranları Belli Oldu!

-

Kısa süre önce yapılmış olan tanıtımlardan sonra gündemi işgal eden Snapchat’e oldukça fazla ilgi gösterildiği öğrenilirken, Amerika ve Kanada için kullanım oranları görenleri şaşırttı.

Kullanıcılara sunulduğu ilk andan bu yana genel anlamda gençlere hitap eden uygulama çok kısa sürede tüm dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Öyle ki Amerika ve Kanada bölgesine ait kullanım istatistikleri yayınlandı. Bu bölgelerde Snapchat kullanım oranı oldukça fazla.

Snapchat Ne Kadar Kullanılmakta

Resmi bir şekilde gelen bilgiler ile birlikte Amerika birleşik Devletleri‘nde ve Kanada’da günlük 60 milyon kullanıcının Snapchat‘e giriş yaptığı belirtildi.

Gelen son açıklamalar ile bu iki ülkenin dışında tüm dünya genelinde çok yüksek rakamlara ulaşıldığı ve grafik sonuçları oldukça şaşırtıcı olduğu görülmekte.

Facebook’u Geçemedi!

Snapchat tarafınca yapılan açıklamalar ile oldukça yüksek rakamlar görülse bile Facebook‘a göre çok fazla geride kalarak büyük bir fark aralığı oluşturdu.

En güçlü bölgelerde 60 milyon günlük giriş sayısına ulaşsa bile Facebook‘un geçtiğimiz aylarda yaptığı günlük giriş sayısının 175 milyon sadece ABD’de olduğu öğrenilirken, Snapchat yüksek rakamlara rağmen Facebook’u ne yazık ki geçemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here