Qualcomm’n Snapdragon 2100 çipini kullanacak cihazlar belli olurken, yeni akıllı saatler gözleri boyuyor.

IFA 2016 etkinliği sırasında tanıtılmış olan Fossil Marshall ve Fossil Q Wander yeni akıllı saatler oldukça fazla ilgi gördü. Özellikle sahip oldukları bir donanım ile herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Fossil akıllı saatler Qualcomm‘un akıllı saatler için yeni hazırlamış olduğu özel yonga seti ile gelen ilk cihazlar Fossil Marshall ve Fossil Q Wander diyebiliriz. Ayrıca Snapdragon 2100 yonga seti ile gelen akıllı saatler oldukça hızlı ve batarya ömrü daha iyi olması adına geliştirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru ile Asus ZenWatch 3‘ünde yeni yonga seti ile geleceğine dair söylentiler dolaşıyor. Gelse bile ilk bu donanım ile gelen akıllı saatler Fossil Marshall ve Fossil Q Wander oldu.

Fossil Marshall ve Fossil Q Wander kutusundan Android 2.0 ile çıkıyor. Saatler tasarımı ile oldukça fazla dikkat çekiyor. Bu arada Fossil saatler Qualcomm’un işlemcileri ile donatıldığından dolayı çok önemli bir yere sahip olduğu doğrudur.

Bakalım saatler ciddi anlamda tanıtım sırasında oldukça fazla ilgi görürken satış rakamları ilede bu ilgiyi gösterecek mi? Merak konusu. Ancak saatler ciddi anlamda hızlı donma ve kasma sorunları olmayacak bir saat, batarya ömrününde uzun olması zaten bir saat için oldukça iyi. İlerleyen zamanlarda Asus Zenwatch 3’de bu donanım kullanacak mı? Kesin bir bilgi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here