Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Snapdragon 855 Plus İşlemcileri Tanıtıldı

Snapdragon 855 Plus İşlemcileri Tanıtıldı

Snapdragon 855 Plus işlemci modelleri için tüm özellikler açıklandı. Snapdragon 855 Plus modelinde nasıl özellikler var? İşte detaylarıyla yeni işlemciler.

-

Akıllı telefonlarda kullanılan işlemciler için belli seriler öne çıkıyor. Özellikle amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alan işlemcilerin bir hayli dikkat çektiğini ve sektörde öncülük yaptığını biliyoruz. Bu işlemci modelleri arasında yer alan serilerden birisi de Snapdragon 855 modeli.

Son seri amiral gemisi işlemci modeli olarak karşımıza çıkan Snapdragon 855 işlemcileri için sürpriz bir gelişme yaşandığını da ekleyelim. Çok kısa bir süre önce Qualcomm sürpriz yaparak Snapdragon 855 Plus işlemci modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Amiral gemisi modelin yeni versiyonu olarak karşımıza çıkan modelin detaylarına bakalım.

Snapdragon 855 Plus Neler Sunuyor?

İddialı bir işlemci modeli olmasının yanında güncellenmiş bir seri olmasıyla beğeni toplayan Snapdragon 855 Plus, en büyük değişiklikleri grafik biriminde sunuyor. Serinin içerisinde yer alan işlemcilerin grafik birimi kısmında Adreno 640 ile geldiğini ancak bu kez %15 oranında daha yüksek bir performans sunduğunu görmek mümkün oluyor.

Yenilenmiş olan işlemci modelinde yer alan grafik biriminin, doğrudan oyunlara da etki etmesini bekliyoruz. Özellikle son yıllarda mobil oyunların geldiği noktayı düşünecek olursak, yeni seriyi kullanacak olan akıllı telefonların bir hayli öne çıktığını görebiliriz.

Snapdragon 855 Plus modelinin hız kısmında ise Kryo 485 çekirdeklerinin güncelleme aldığını görüyoruz. Yenilenmiş olan çekirdeklerle beraber sunulan hız değeri ise 2.96 GHz seviyesine kadar çıkarılmış durumda.

Snapdragon 855 Plus

Bu seviyede işlemcilerin %4’lük bir performans artışı sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun dışında modem kısmında da yine X24 LTE modemlerinin öne çıktığını görmekteyiz. Bu modemlerle beraber hız artışının sağlanması da söz konusu olacak.

Yeni işlemcilerin tanıtılmasının nedeni, oyun odaklı akıllı telefonlarda yer alacak ana işlemci modeli olacak olması. Hatta bu işlemci modelini kullanacak olan ilk telefon için de belli başlı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Buna göre söz konusu işlemcileri kullanacak olan ilk akıllı telefon modeli Asus Rog Phone 2 serisi olacak. 23 Temmuz tarihinde tanıtılmasını beklediğimiz yeni serinin özellikleri de merakla beklenmeye başladı. İşlemcilerden sonra daha çok merak uyandırıldığını da söylemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OLED Vs QLED – Hangisi Daha İyi – Arasındaki Farklar

QLED ve OLED arasındaki savaş en iyi şekilde bir cümlede özetlenmiştir: QLED, mevcut LCD teknolojisinin yanlış adlandırılmış bir düzenlemesiyken, OLED tamamen farklı...

Huawei Pes Etmek Üzereydi !

Piyasadaki en iyi akıllı telefonlar denildiğinde Huawei neredeyse hemen her zaman akla gelen telefonlar arasında. Şirketin son zamanlarda ABD hükümeti ile ilgili...

iPhone Gelecek Yıl Android Amiral Gemilerinden Daha İyi Performans Gösterebilecek!!

Moore Yasası, Intel'in kurucusu Gordon Moore tarafından yapılan bir gözlemdir. 1965 yılında Moore, entegre bir devre içindeki transistörlerin sayısının her yıl iki...

Apple, Akıllı Telefonlar arasında Zirveyi koruyor!

Pazar araştırma ajansından alınan son rapor, bu yılın üçüncü çeyreğinde, Apple'ın% 52 pazar payıyla global yüksek kaliteli akıllı telefon pazarına hâkim olduğunu...

2019’un En İyi Android Yarış Oyunları

Repulze (6.39 TL) Repulze, hızlı yarışçıların ötesindeki bir bilim kurguyla, heyecanı doruklara çıkarıyor. Yarışlardaki...