Ana Sayfa Akıllı Telefon Snapdragon 875 Çıkış Tarihi Açıklandı

Snapdragon 875 Çıkış Tarihi Açıklandı

Qualcomm'un 5nm işlem sürecine dayalı ilk yonga seti olan Snapdragon 875, 1-2 Aralık tarihinde düzenlenecek olan Qualcomm Snapdragon Tech Summit Digital 2020'de tanıtılacak....

-

Qualcomm nihayet Snapdragon 875 yonga setinin piyasaya çıkış tarihini açıkladı. Şirket, 1-2 Aralık tarihleri ​​arasında düzenlenecek Qualcomm Snapdragon Tech Summit Digital 2020 konferasını düzenleyecek. Konferansın ana konusu yeni nesil amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 875 olması bekleniyor.

Etkinliğin pandemiden ötürü sanal bir konferans şeklinde olacağı duyuruldu. Etkinlik için Save the Date isimli davetiyelerinde, Snapdragon yonga setinin tanıtımından açıkça bahsetmiyor. Ancak etkinliğin önümüzdeki yıl amiral gemisi telefonlarına güç verecek olan çok beklenen mobil yonga setinin olacağı kesin.

Snapdragon 875, Qualcomm’un en hızlı ve en enerji verimli yonga seti olarak gündeme geliyor. Söylentiler ayrıca Snapdragon 875’in Qualcomm’un gelişmiş 5nm işlem süreci kullanılarak üretilen ilk yonga seti olacağını gösteriyor. Yonga seti bir Cortex-X1 çekirdeği, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeğinden oluşabilir.

Snapdragon 732G

Yonga setinin Snapdragon 865’ten yaklaşık yüzde 20 daha fazla güç alanında verimli olacağı iddia ediliyor. Üstelik geçen yılın amiral gemisi yonga setine göre yüzde 10’luk bir performans artışı sağlayacağına dair söylentiler de var.

Ayrıca yeni yonga setinin Apple’ın A14 Bionic’ten daha hızlı olması ve bu nedenle önümüzdeki yılın en hızlı yonga seti olması bekleniyor. Bu, kısmen yonga setinin gelişmiş 5nm işlemi kullanılarak üretilmesinin beklendiği gerçeğine bağlı olabilir.

Ayrıca bkz: Kirin 9000 Yonga Seti Kıyaslama Sonuçları Açıklandı

Piyasaya sürüldüğünde Snapdragon 875’in 2021’in en güçlü yonga setlerinden biri olması bekleniyor. Büyük olasılıkla ilk olarak önümüzdeki yıl Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S30 akıllı telefonda görülecektir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.