Windows 10'un son işletim sistemi olacağına dair söylemler yayılıyor.

Ignite konferansında Windows 10 hakkında detaylı bilgiler verilirken; bu işletim sisteminin piyasaya çıkacakların sonuncusu olacağına dair birtakım söylemler de ortaya atıldı. Bu işletim sistemi tanıtılırken; son çıkan ve en yeni tabirlerinin kullanılması gerekirken sonuncu tabirinin kullanılması; bu konuda Windows kapsamında başka işletim sistemlerinin piyasaya sürülmeyeceğine dair ipuçları verecek niteliklerde kendini göstermekteydi.

Windows 10 Sürekli Gelişme Gösterecek

Windows 10 son işletim sistemi olabilir
Microsoft’un düzenlediği Ignite konferansına konuşmacı olarak dahil olan Jerry Nixon da Windows 10 hakkında konuşma yaparken; bu tür ayrıntıları dikkate alacak şekilde açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Windows 10 işletim sisteminin sürekli geliştirileceği ve bu anlamda Microsoft firmasının piyasaya süreceği son işletim sistemi olma noktasında kendini göstereceğini de ifadeleri arasında yer aldı.

Microsoft, bunun dışında Windows 10’un hakkında başka bir açıklama yapmazken; tamamen muamma oluşturacak bir servis konumunda yer etmesini sağladı. Ne şekilde bir servis olacağına ve ne tür bir hizmet kapsamında yer alarak kullanıcılara hitap edeceğine dair herhangi bir bilgi kamuoyuyla paylaşılmadı.

Farklı bir açıdan bakıldığında aslında Microsoft’un Windows 10 çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve ne tür hizmet seçeneklerini bünyesine dahil edebileceği anlamında da fikir yürütebiliyoruz. Kişisel bilgisayarların yanı sıra mobil alanda da kendini gösterecek olan bu yeni işletim sistemi sürümüne sesli asistan olan Cortana’yı dahil ettiğinin de farkındayız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.