Ana Sayfa Oyun Sony, Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan Kaldıracağını Duyurdu

Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan Kaldıracağını Duyurdu

Sony bugün, CD Project Red'in Cyberpunk 2077'sini çevrimiçi PlayStation Store'dan kaldıracağını duyurdu. Ayrıca oyunu zaten satın almış olanlara tam para iadesi teklif edeceğini de duyurdu.

-

Sony Interactive Entertainment bugün, CD Project Red‘in Cyberpunk 2077‘sini çevrimiçi PlayStation Store‘dan kaldıracağını duyurdu. Ayrıca oyunu zaten satın almış olanlara tam para iadesi teklif edeceğini de duyurdu.

Şirket, müşterilerin geri ödeme talebini göndermek için kaydolabilecekleri bir web sitesi kurdu. Oyunu PlayStation Store‘dan satın aldığınız onaylandıktan sonra geri ödemenizi alacaksınız. Ancak, şirket hoşnutsuz müşterilerden gelen çok sayıda taleple dolup taştığı için bu süreç biraz zaman alabilir.

CD Project Red, Cyberpunk 2077‘yi 10 Aralık’ta Windows 10, PlayStation 4, Xbox One ve Stadia‘da piyasaya sürdü. Oyun ilk olarak 2012’de duyurulmuştu ancak lansman tarihi 16 Nisan 2020 olarak belirlendi ve sonunda 17 Eylül’e, ardından 19 Kasım’a ve son olarak 10 Aralık’a ertelendi.

Piyasaya sürüldüğünden bu yana, kullanıcılar birden çok platformda, ancak en önemlisi iki ev konsolunda aşırı sorunlardan şikayet ettiler. PlayStation ve Xbox sahipleri, oyun sırasında genellikle 30 ve hatta 20 fps’nin altına düşen kare hızlarının yanı sıra onları konsolun ana ekranına gönderen çökmelerle ve kötü performansla karşılaştı. PS4 Pro ve Xbox One X önemli ölçüde daha iyi olmasa da, performans özellikle temel PS4 ve Xbox One S’de zayıf.

Oyun ayrıca, oyun dünyasında karakterlerin beklenmedik şekillerde davranmasına neden olan ve diğer sorunları görmezden gelseniz bile oynamayı zorlaştıran aksaklıklarla, doğası gereği hatalı olduğunu kanıtladı.

Oyunu performans sorunları olmadan çalıştırmanın tek yolu, yeni nesil bir konsolda oynamaktı. Bir PS5 veya bir Xbox Series X | S, oyunu daha iyi çalışmaya zorlayabilir, ancak bu yine de çökme ve oyun kodu sorunlarını çözmez. Oyunun şu anda yeni nesil konsollar için özel bir sürümü olmadığını ve PS4 ve Xbox One sürümlerini oynamak için geriye dönük uyumluluk kullandığını unutmayın.

PC versiyonu karşılaştırıldığında nispeten iyi durumda. Oyun, şirketin belirtilen sistem gereksinimlerini çok aşan aşırı CPU ve GPU gereksinimlerine sahipken ve oyun kodu sorunları hala mevcut olsa da, üst düzey bir oyun PC’niz varsa, en azından oynanabilir kare hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Kullanıcılar oyunla ilgili sorunlardan ilk kez şikayet ettiklerinde, CDPR 14 Aralık’ta konsollardaki durum için özür dileyen bir açıklama yayınladı ve ayrıca yakında daha küçük güncellemeleri ve ardından önce Ocak ayında ve daha sonra Şubat ayında daha büyük yamaları yayınlayacaklarını belirtti. Ayrıca PlayStation ve Xbox’taki oyunculardan, mutlu değillerse oyunu iade etmelerini istediler.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Yeni Galaxy Watch Active 2 Modelini Duyurdu!

Samsung, geçtiğimiz günlerde yaptığı teknoloji etkinliğinde Galaxy S21 ailesi dışında yeni bir akıllı saat duyurmamıştı. Ancak firma akıllı saat pazarında geri kalmak istemeyerek, Galaxy...

Sony Xperia 1 ve 5 Android 11 Güncellemesi Almaya Başladı!

Akıllı telefon pazarında istediği başarıyı elde edemeyen Sony, daha önce çıkardığı modellerini yine de unutmayarak onlara güncelleme desteği vermeye devam ediyor. Şirket ilk Android...

Honor V40 5G Lansmanı Ocak Sonuna Ertelendi!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Honor, pazarda ki payını arttırmak için yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firma çıkarmaya hazırladığı V40 5G model...

Samsung Galaxy M62, Büyük Bir Batarya İle Geliyor!

Kore'li teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni üst düzey özelliklere sahip Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Bu tanıtımın dışında şirketin piyasaya sürmesi beklenen...

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Kararını 15 Mayıs’a Erteledi!

Whatsapp, birkaç hafta önce yeni gizlilik sözleşmesi yayımladı ve içerisinde Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeye bu kararı zorunlu kıldı. Yeni değişikliği kabul etmeyen kullanıcılar...