Sony cihazları için gelmesi beklenilen Android 7.0 Nougat güncellemesi takvimi belli oldu. Gelen sızıntılar ile bir çok detay öğrenildi.
Piyasada oldukça fazla satışı yapılan akıllı telefon üreticilerinden olan Sony, Android 7.0 güncellemesi için sessizliğini korurken, gelen sızıntılar ile beraber tarihler belli oldu.
Özellikle en iddialı güncelleme sunan üreticilerden biri olan Sony, yeni cihazları için en güncel işletim sistemini sunmak istemesinden dolayı Android 7.0′ın gelineceği biliniyordu ancak gelen sızıntılar ile Sony‘in kollarını sıvadığı öğrenildi.

Sony Güncelleme Tarihleri Belli Oldu!

Sony için sızdırılan güncelleme tarihlerine göre ilk önce  Ekim ayı içerisinde Sony Xperia X Performance ve Xperia XZ için güncelleme yayınlanacak.

Hemen sonra ise Xperia X ve Xperia X Compactiçin Kasım ayında güncelleme gelmesi bekleniliyor Xperia Z5, Z5 Premium ve Z3+ yeni güncellemeye ise Aralık ayında kavuşacak.

Sony’nin orta seviye cihazları XA ve XA Ultra içinde güncelleme 2017’nin başlarında gelmesi bekleniliyor.

Kötü Haber Geldi!

Bu bakımda Xperia Z3 kullanıcılarına bir kötü haberimiz var. Üzülerek belirtelim Xperia Z3’ün tarihleri gelen sızıntılarda yer almıyor. Şunu da belirtelim, ilerleyen günlerde her ihtimale karşı Z3 içinde güncelleme geleceği belli olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here