sony

Sony Pictures çalışanları ölüm ile tehdit ediliyor!

Geçtiğimiz günlerde Sony Picturesın siber saldırıya uğraması sonucunda vizyona girmemiş filmlerin internet ortamına sızdırılması, soruşturmaya FBI’ın dahil olmasına dair haberleri sizlerle paylaşmıştık. Daha sonra skandalın büyüdüğüne dair bir haber daha paylaşmıştık. Bu haberimizde ise Sonynin siber saldırıda sadece filmleri değil bir çok bilgi ve hesaplarının çalındığını paylaşmıştık.

Sadece filmler çalınsa daha iyi olurmuş gibi gözüküyor, fakat Sony Pictures hack girişiminde sadece filmleri değil, resmi sosyal medya hesaplarını, çalışanlarının en özel bilgilerine kadar bir çok veri, raporu kaybetmiş. Hacker’lardan gönderilen mesajlarda İngilizce yazılmış bu metinlerde bir çok imla hatası bulunuyor.

Her ne kadar kelimeler hatalı olsa da “Hayatlarınız tehlikede” yazısını okuyamamak mümkün değil, bunun yanı sıra mesajda “Aileleriniz ve yakınlarınızın hayatı da tehlikeye girebilir” mesajı yer alıyor. Mesajda Sony Pictures‘ın dünya üzerinden tamamen silineceği belirtiliyor.

Her ne kadar suçlamaları reddetse de gözler bir kez daha Kuzey Kore’ye çevriliyor, Amerika’da 25 Aralık tarihinde vizyona girecek olan The Interview adlı komedi filminde, iki Amerikalı Kuzey Kore’ye giderek diktatörü rezil ediyor. Bu nedenle Sony’nin tehdit mesajları aldığı yönünde iddialar var. Umuyoruz ki tehditler boşa çıksın… Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

Peki siz Sony Pictures’ın siber saldırıya uğraması, tehdit edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here