akıllı gözlük

Küçük bir modül ile tüm gözlükler akıllanacak!

Günümüzde akıllı gözlük üreticileri hep tek bir mantık üzerinden ilerliyorlar diyebiliriz. Şuanda akıllı gözlük piyasasındaki ürünlere baktığımızda, tüm ürünlerin tek parça halinde olduğunu söyleyebiliriz. Peki, tüm gözlükleri akıllandırmak mümkün değil mi? Sevdiğim, oldukça şık duran bir gözlüğü akıllı gözlük ile değiştirmek yerine onu akıllandıracak teknolojiye sahip olamaz mıyım?

sony-smart-spor

 

 

Sony, tam olarak bu konu ve sorular üzerinde çalışmalara başlamış bile, tek parça akıllı gözlük üretmek yerine, küçük bir parça ile tüm gözlükleri akıllandıracak teknoloji üzerinde çalışan Sony’nin ilk prototipi de sızdırıldı. Sadece 40 gram ağırlığa sahip bu ürün, üzerinde sensörler, kamera, görüntüleyici, bluetooth, işlemci gibi donanımları barındırıyor.sony-eyewear

Ürün tam olarak hazır hale getirdiğinde, elinizdeki standart gözlüğü atıp akıllı gözlük almak yerine, bu modül ile elinizdeki gözlüğe teknolojik özellikler katmak mümkün olacak. Ancak ürün henüz prototip ve ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Çok fazla bilgi bulunmasa da, cihazın 0,23 inç ekranında 640 x 400 piksel çözünürlük sunduğu biliniyor.

Bunun yanı sıra OLED ekran teknolojisi ile, görünebilirliği, okunabilirliği arttırıldığını da söyleyebiliriz. Cihaz üzerinde bluetooth 3.0 bağlantı özelliği bulunacağı iddia edilmekte. Bunun yanı sıra Wi-Fi bağlantı özelliği ve 400 mAh kapasiteye sahip modül içerisinde ARM Cortex A7 işlemci yer alacak. Şimdilik bilgiler bunlar ile sınırlı diyebiliriz, gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

sony-smart

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here